شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۴
مزگی‌نژاد:

دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم از ویژگی‌های انقلاب اسلامی/ حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در محاسبات دشمن اثرگذار است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: هر چه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن با شکوه‌تر باشد دشمنان را بیشتر به وحشت خواهد انداخت و طبیعتاً و قطعاً حضور جانانه‌ای را در 22 بهمن خواهیم داشت.
دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم از ویژگی‌های انقلاب اسلامی/ حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در محاسبات دشمن اثرگذار است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی مزگی‌نژاد اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد انقلاب، ظلم و ستمی بود که در دوران شاه به جامعه مسلمان ایران می‌شد و حضور عوامل شاه در سیستم‌های اداری و برخورد نیروهای ساواک با مردم از دلایل ناراحتی مردم بود.
وی افزود: مردم کشور ما مسلمان بودند و حاکم کشور دست‌نشانده بیگانگان از جمله آمریکا و استکبار جهانی بود که مورد تأیید علما و مراجع تقلید نبود.
*وابستگی کشور در دوران قبل از انقلاب به بیگانگان
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به وابستگی کشور در دوران قبل از انقلاب به بیگانگان، گفت: علی‌رغم وجود منابعی مانند نفت و معادن در کشور، اجازه نوآوری و رسیدن به فناوری را به کشور ما نمی‌دادند.
*فسادهای اخلاقی علنی وجود داشت
مزگی‌نژاد بیان کرد: در کشور ما قوانین اسلامی اجرا نمی‌شد به طوری‌که فسادهایی مانند شراب‌خواری جریان داشت و فسادهای اخلاقی علنی انجام می‌شد و مورد اعتراض مردم مسلمان بود.
وی خاطرنشان کرد: عامل بعدی در شکل‌گیری انقلاب، تبعید امام(ره) و برخورد با امام(ره) و افراد انقلابی بود و در مجموع شرایطی که بر کشور حاکم بود دست به دست هم داد تا انقلاب اسلامی شکل بگیرد.
*اولین دستاورد سیاسی انقلاب ایجاد حکومت اسلامی است
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی بسیار زیاد است، گفت: اولین دستاورد سیاسی انقلاب که محقق شده ایجاد حکومت اسلامی است که همه خواهان آن بودیم و برابر دستور اسلام باید آن را شکل می‌دادیم.
مزگی‌نژاد دومین دستاورد سیاسی انقلاب را ایجاد استقلال در کشور دانست و افزود: ایران قبل از انقلاب در سیستم‌های نظامی و سیاسی وابسته به بیگانه بود و بر کشور تسلط داشتند اما امروز با افتخار می‌توانیم بگوییم که هرگونه طراحی، برنامه‌ریزی و اختراع و اکتشاف که در کشور شکل می‌گیرد بیگانگان نقشی در آن ندارند و آن چیزی که به صورت بالقوه در ذهن و دل جوانان بود در عرصه استقلال خود را نشان می‌دهد.
وی تصریح کرد: یکی از دستاوردهای سیاسی انقلاب این است که توانستیم بر دیگر ملت‌های منطقه اثر بگذاریم و به ملت‌های دیگر کمک کنیم و در کشورهای دیگر دستاوردهای انقلاب مشاهده می‌شود.
*پیاده‌سازی فرهنگ اسلامی از دستاوردهای فرهنگی انقلاب
کارشناس مسائل سیاسی تبیین کرد: پیاده‌سازی فرهنگ اسلامی، مبارزه با مراکز فساد، گسترش مبانی و احکام اسلامی و برگزاری محافل قرآنی و مراسم مذهبی نیز نمونه‌ای از دستاوردهای فرهنگی انقلاب است.
مزگی‌نژاد ادامه داد: در حوزه امنیتی و نظامی امروز به خلاقیت‌هایی رسیده‌ایم که در منطقه اولین هستیم و توانسته‌ایم روی پای خود بایستیم و در صنایع موشکی، هوافضا و پشتیبانی‌های نظامی پیشرفت‌های متعددی را داشته‌ایم و اکنون ایران امن‌ترین کشور منطقه است.
*اسلامی بودن نظام، ویژگی بارز انقلاب اسلامی ایران
وی تصریح کرد: یکی از ویژگی‌هایی که انقلاب ما را از سایر انقلاب‌ها متمایز می‌کند اسلامی بودن نظام است.
کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: انقلاب‌هایی مانند انقلاب روسیه، فرانسه، چین، آمریکا و انگلستان بر فضای مادی شکل گرفتند و دیدگاهشان مادی‌گرایی بود و فراتر از مادی‌گرایی فکر نمی‌کردند اما انقلاب ما مسائل معنوی جامعه را نیز ارائه داد و امروز اسلامی بودن نظام، ویژگی بارزی در انقلاب اسلامی ایران است.
*دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم از ویژگی‌های انقلاب اسلامی
مزگی‌نژاد تبیین کرد: یکی از ویژگی‌هایی که انقلاب ما را از سایر انقلاب‌ها متمایز می‌کند و مورد نظر امام(ره) بود و در آموزه‌های دینی وجود دارد موضوع دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم است و امروز شاهد هستیم که هر کشوری از دنیا که دست یاری به سمت ایران دراز کرده انقلاب ما دست آن‌ها را گرفته و ضمن اینکه تمامیت ارضی آن کشور را به رسمیت می‌شناسد، کمک به مظلومان می‌کند.
وی با اشاره به اینکه در برخی از اهداف انقلاب مانند ایجاد حکومت اسلامی به تحقق صددرصدی رسیده‌ایم، گفت: استقلال کشور محقق شده و در حوزه بهداشت، اکتشاف نفت و مسائل پالایشگاه، مبارزه با دشمن و دفاع از تمامیت ارضی کشور پیشرفت‌های بسیار چشمگیری داشته‌ایم و امروز اجازه تجاوز به کشور را به کسی نمی‌دهیم.
کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: برای ادامه مسیر انقلاب باید دستوراتی را که اسلام صادر کرده و قوانین اسلامی را درست اجرا کنیم.
مزگی‌نژاد بیان کرد: مقام معظم رهبری برای مسیر انقلاب پنج مرحله انقلاب اسلامی، تشکیل حکومت اسلامی، تشکیل دولت اسلامی، تشکیل امت اسلامی و تشکیل تمدن اسلامی را برشمردند که اکنون در مرحله سوم و تشکیل دولت دولت اسلامی قرار داریم.
وی با تأکید بر پیاده کردن احکام اسلامی در جامعه، گفت: گوش کردن به فرمان رهبری و اینکه این اطاعت را به کار ببندیم مشکل‌گشا است.
*حضور مردم یکی از عوامل ادامه‌دهنده انقلاب اسلامی
کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: تکیه بر مردم در مسیر انقلاب مؤثر است چرا که مردم از ابتدا در صحنه حضور داشته‌ و انقلاب را یاری کردند و قطعا حضور مردم یکی از عوامل ادامه‌دهنده انقلاب اسلامی در مسیرهای آینده خواهد بود.
مزگی‌نژاد بیان کرد: شناخت دشمن از عوامل کمک‌کننده در مسیر انقلاب است و اگر دشمن و توطئه دشمن را نشناسیم و به موقع موضع نگیریم، آسیب می‌بینیم.
*اهمیت انقلابی ماندن و کوتاه نیامدن از مواضع انقلابی
وی استقامت را یکی از عوامل مؤثر در مسیر انقلاب عنوان کرد و افزود: امروز انقلابی ماندن بسیار مهم است و باید آرمان‌های انقلابی  را به کار ببندیم و از مواضع انقلابی خود کوتاه نیاییم چرا که برخی به دنبال این هستند که فضای انقلابی‌گری را تضعیف کنند.
*حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در محاسبات دشمن اثرگذار است
کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: حضور مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی برای دشمن میدان محاسبه است و دیدگاه دشمن این است که افرادی که در صحنه‌هایی مانند راهپیمایی حضور دارند، انقلاب را دوست دارند و افرادی که نمی‌آیند انقلاب را نمی‌خواهند.
مزگی‌نژاد با بیان اینکه حضور مردم هرچه بیشتر، باشکوه‌تر، زنده‌تر و شاداب‌تر باشد در محاسبات دشمن تأثیر خواهد داشت، گفت: به دلیل حرف‌های رئیس‌جمهور آمریکا و تهدیدات و آشوب‌های اخیر که دشمن چشم امید به آن داشت مردم انقلابی ما احساس وظیفه بیشتری خواهند کرد و حضور بیشتری در راهپیمایی 22 بهمن امسال خواهند داشت.
*حضور جانانه‌ای را در 22 بهمن خواهیم داشت
وی ادامه داد: هر چه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن با شکوه‌تر باشد دشمنان را بیشتر به وحشت خواهد انداخت و طبیعتاً و قطعاً حضور جانانه‌ای را در 22 بهمن خواهیم داشت.
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۱۴۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انقلاب , دهه فجر