شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲

مشمولان غایب برای فرار از اضافه خدمت تنها امروز فرصت دارند

مشمولان غایب تنها امروز فرصت دارند تا برگه اعزام به خدمت سربازی خود را از دفاتر پلیس +10دریافت و مشمول بخشودگی شوند.
مشمولان غایب برای فرار از اضافه خدمت تنها امروز فرصت دارند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه ای اعلام کرد: مشمولان غایب تا بیست و دوم بهمن ماه امسال مهلت دارند با تعیین تکلیف وضعیت خدمتی از بخشش اضافه خدمت بهره‌مند شوند.
مشمولان غایب تنها امروز فرصت دارند تا برگه اعزام به خدمت سربازی خود را از دفاتر پلیس +100 دریافت و مشمول  بخشودگی شوند.
فرد غایب از یک روز تا چند سال هم که غیبت داشته باشد در شمول این بخشودگی قرار خواهد گرفت .در غیراینصورت اضافه خدمت ناشی از غیبت برابر قانون به آنان تعلق می گیرد.
 سازمان وظیفه عمومی چند سالی است که تسهیلات بخشش اضافه خدمت را برای مشمولان غایب در نظر گرفته تا بتوانند با بهره گیری از آن روال قانونی سربازی را طی کنند و هیچ برنامه ای برای شناسایی آنها مدنظر وظیفه عمومی نیست و ثبت نام آنها تنها برای دریافت اطلاعات آنها به منظور در نظر گرفتن شرایط بخشش برای آنها است.
مشمولان غایب توجه داشته باشند این مهلت قابل تمدید نیست.
مشمولان غایب چه کسانی هستند؟
«مشمولان غايب چه كسانی هستند؟ بر اساس توضيح سازمان وظيفه عمومی، مشمولان خدمت وظيفه عمومی چنانچه برای رسيدگی يا اعزام برای طی دوره ضرورت در مهلت يا موعد مقرر خود را معرفی نكنند، همچنين مشمولانی كه معافيت موقت دريافت كرده‌اند و پس از پايان مدت اعتبار، ظرف يك ماه برای تجديد رسيدگی خود را معرفی نكنند، غايب شناخته می شوند که اضافه خدمت به آنها تعلق می گیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۱۵۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سربازی , نظام وظیفه