شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۹
همزمان با دهمین روز از دهه مبارک فجر ؛

۴ طرح با اعتبار بیش از یک میلیارد تومان در فردوس به بهره‌برداری رسید

همزمان با دهمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ۴ طرح خدماتی و ورزشی در مجموع با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در فردوس بهره برداری و یک کارگاه تولید آثار هنری افتتاح شد.
۴ طرح با اعتبار بیش از یک میلیارد تومان در فردوس به بهره‌برداری رسید
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، طرح ترافیکی و ساماندهی تقاطع خیابان فرهنگ و رسالت توسط شهرداری با اعتبار 135 میلیون تومان با هدف تسهیل در عبور و مرور و کاهش تصادفات با حضور مسئولان به بهره‌برداری رسید.
ساختمان پزشکان فارابی در سه طبقه و اعتبار 900 میلیون تومان در بلوار شفاء و زمین ورزشی ساحلی امام رضا(ع) به مساحت یک هزار و 500 مترمربع و اعتبار 60 میلیون تومان واقع در مجموعه ورزشی شهید درخشان از دیگر پروژه‌هایی بود که افتتاح شد.
در ادامه طرح تفکیک پسماندهای خشک از مبداء در ایستگاه میدان انقلاب فردوس افتتاح شد.
شهردار فردوس در این مراسم گفت: این طرح توسط بخش خصوصی پس از دو سال فاز مطالعاتی با اعتبار 233 میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد.
حمید حلاج‌مقدم میزان اشتغالزایی این طرح را 11 نفر به طور مستقیم اعلام و افزود: امروزه بازیافت زباله  معروف به طلای کثیف در جهان توجیه اقتصادی دارد.
وی اظهار داشت: علاوه بر جمع‌آوری پسماندهای خشک مانند کاغذ، مقوا، فلزات، پلاستیک و شیشه از درب منازل توسط خودروهای سیار، سه ایستگاه ثابت نیز در میدان انقلاب، سه راهی پارک ملت و شهرک ولیعصر این پسماندها را دریافت خواهند کرد.
شهردار فردوس خاطرنشان کرد: در قبال دریافت زباله های خشک، کالا و وجه نقد به مردم پرداخت خواهد شد و در فاز تکمیلی در سال آینده طرح فرآوری پلاستیک به عنوان ماده اولیه الیاف مصنوعی را در شهرک صنعتی فردوس اجرایی خواهیم کرد.
کارگاه تولید آثار هنری با عنوان "اکسیر هنر" توسط بخش خصوصی در هلال احمر فردوس با حضور مسئولان افتتاح شد.
مسئول کارگاه با بیان اینکه تابلوهایی که در این کارگاه تولید می‌شود فقط با دست امکان برش آنها وجود دارد و تلفیقی از معرق و مشبک و سبکی جدید است، افزود: 50 هنرآموز در این کارگاه مشغول آموزش هستند که پس از آموزش می توانند در منزل آثار فاخر هنری تولید کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۱۸۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , شهرداری , دهه فجر