شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۵
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت:

درمانگاه تامین اجتماعی در شمال شهر بیرجند احداث می‌شود

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: به زودی مرکز درمانی تامین اجتماعی در شمال شهر بیرجند احداث می‌شود.
درمانگاه تامین اجتماعی در شمال شهر بیرجند احداث می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، فرزاد فیروزی در حاشیه سفر وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی به استان خراسان جنوبی اظهار داشت:  مرکز درمانی تامین اجتماعی در شمال شهر بیرجند احداث می‌شود.
وی افزود: بیشتر ساکنان شمال شهر بیرجند از قشر کارگر و بیمه شده تامین اجتماعی هستند و به عبارتی این مرکز درمانی در محل تجمع کارگران مشمول بیمه تامین اجتماعی احداث خواهد شد.
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در این راستا توافقی با مقامات استانی اعم از استانداری انجام شد تا زمین به صورت رایگان در اختیار تأمین اجتماعی قرار گیرد و در صورت انعقاد تفاهم نامه عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.
فیروزی همچنین از کلنگ‌زنی مجموعه همایش و آموزش مدیریت درمان تامین اجتماعی خبر داد و افزود: این مجموعه شامل یک سالن همایش اصلی با ظرفیت 600 نفر و سالنهای اجتماعات جانبی با ظرفیت‌های 150 نفر، 100 نفر و غیره است.
وی بیان کرد: این مجموعه همچنین شامل یک فضای نمایشگاهی، فضاهای پشتیبانی و جانبی، سالن غذاخوری و محوطه و پارکینگ است که در زمینی به مساحت 5 هزار و 500 مترمربع و با زیربنای 4هزار مترمربع احداث خواهد شد.
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه این مجموعه به عنوان یک مجتمع مجهز مورد استفاده همه سازمان‌ها قرار خواهد گرفت اظهار داشت: فاز نخست این مجموعه به مبلغ 6 میلیارد تومان تامین اعتبارشده است و امید است ظرف چند روز آینده آغاز شود.
بهره‌برداری از فاز دوم بیمارستان حضرت ابوالفضل بیرجند با 12 میلیارد تومان اعتبار
فیروزی اظهار داشت: بهره‌برداری از فاز دوم بیمارستان بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس(ع) بیرجند ( میلاد 3) با 12 میلیارد تومان اعتبار آغاز شد.
وی در این باره گفت: فاز دوم بیمارستان بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس(ع) بیرجند شامل مسجد، همراه سرا، مجتمع مسکونی پزشکان و مهدکودک با 12 میلیارد تومان اعتبار تکمیل و مورد بهره‌برداری قرارگرفت.
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی افزود: احداث 11 سوئیت همراه‌سرا و 2 همراه سرای گروهی برای استفاده همراهان بیمار را از جمله اقدامات ارزشمند دانست که در سطح کشور کم نظیر و یک اقدام جدید است.
فیروزی با بیان اینکه این پروژه 12 میلیاردی شامل یک مسجد و مهدکودک مجهز و استاندارد است که می‌تواند علاوه بر کارکنان، مورد استفاده ساکنان مجاور بیمارستان نیز قرار گیرد.
وی از بهره‌برداری از  20 واحد مسکونی پزشکان متخصص خبر داد و افزود: همجواری پزشکان متخصص  باعث بهبود و سرعت خدمات دهی به بیماران می‌شود.
مرکز پلی کلینیک تخصصی در قاین کلنگ زنی شد
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی از کلنگ‌زنی مرکز مجهزی با عنوان پلی کلینیک تخصصی در شهرستان قاین خبر داد و اظهار داشت: با افتتاح این مرکز به صورت شبانه روزی به مردم خدمات ارائه خواهد شد.
فیروزی بیان کرد: شهرستان قاین با حدود 50 هزار بیمه شده تامین اجتماعی دارای یک درمانگاه تامین اجتماعی است.
وی افزود: این مرکز درمانی در حال حاضر ماهیانه به طور میانگین حدود 14 هزار مورد خدمات درمانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی شهرستان قاین ارائه می‌دهد.
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: زمین مورد نیاز برای طرح توسعه درمانگاه تامین اجتماعی قاین به پلی‌کلینیک در تعامل با مسئولین شهرستان تامین شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۱۸۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , درمانگاه , تامین اجتماعی