شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۰
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان جنوبی گفت:

زیربنای کتابخانه‌های شهرستان قاینات ۱۰۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان جنوبی گفت: زیربنای کتابخانه‌ای در شهرستان قاینات طی سه سال اخیر ۱۰۰ درصد افزایش داشته است که تا سال آینده این رقم به ۲۰۰ درصد افزایش می‌یابد.
زیربنای کتابخانه‌های شهرستان قاینات ۱۰۰ درصد افزایش یافت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، همزمان با ایام الله دهه فجر کتابخانه عمومی شهید کاوه روستای بیهود شهرستان قاینات با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و فرماندار شهرستان قاینات و جمعی از مسئولان استانی افتتاح شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان جنوبی در حاشیه افتتاح این کتابخانه با بیان اینکه زمین کتابخانه شهید کاوه توسط خیرین در اختیار اداره کل کتابخانه‌های عمومی قرار گرفته اظهار داشت: این کتابخانه با زیربنای 138 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 110 میلیون تومان طی یک سال مطابق استانداردهای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مناسب سازی و تجهیز شده است.
محمدرضا رضایی ادامه داد: در این پروژه، 60 میلیون تومان توسط خیرین و 50 میلیون تومان از اعتبارت دولتی و نهاد هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه کتابخانه شهید کاوه پنجمین کتابخانه در شهرستان قاینات است که طی سه سال گذشته به بهره‌برداری رسیده است یادآور شد: به لحاظ زیربنای کتابخانه‌ای در شهرستان قاینات در سه سال اخیر 100 درصد افزایش داشته است که تا سال آینده این رقم به 200 درصد افزایش خواهد یافت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی افزود: شاخص‌ترین نمونه همکاری و همیاری مردم با سیستم دولتی در راه‌اندازی کتابخانه روستای بیهود شاهد هستیم و تا ماه آینده نیز کتابخانه روستای پهنایی شهرستان قاینات به بهره‌برداری خواهد رسید.
رضایی خاطرنشان کرد: کتابخانه مرکزی قاین، با سه هزار متر مربع زیربنا، بزرگترین کتابخانه استان بوده و دارای اعتبار است و بنیاد علمی آموزشی قلم چی در خصوص کمک به اتمام پروژه پس از پیشرفت 50 درصدی، قول مساعد داده است.
وی تأکید کرد: با وجود پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای که در خصوص ساخت و تجهیز کتابخانه‌های شهرستان قاینات داشتیم؛ اما در حوزه وصول نیم درصد سهم کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری‌ها، در شهرستان قاینات نسبت به سراسر استان، موفق نبوده‌ایم که این مسئله نیازمند توجه و همکاری شهرداری‌های این شهرستان نسبت به این مهم است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: به وسیله کتاب، اندیشه‌ها، تجارب، خاطرات، تکنولوژی و سایر علوم منتقل می‌شود.
علی اسماعیلی با تأکید بر اینکه کتاب به علوم نوشتاری و مکتوب، محدود نیست افزود: در دنیای جدید کتاب را باید فراتر ببینیم و از دنیای عظیم تکنولوژی در این زمینه بهره مند شویم.
فرماندار شهرستان قاینات هم در این مراسم اظهار داشت: آمادگی داریم هر مکان بلااستفاده در روستاهای شهرستان را به عنوان یک مکان فرهنگی تجهیز کنیم.
بهمن کهن‌ترابی اظهار امیدواری کرد: به سمتی برویم که زیرساخت‌های فرهنگی را در مقام عمل توسعه دهیم.
رئیس هیئت امنای مرکز فرهنگی روستای بیهود نیز عدم وجود یک ساختمان مشخص برای امور فرهنگی و نبود نیروی ثابت و رسمی برای انجام این امور در روستا را عمده‌ترین دلایل ایجاد بنای کتابخانه شهید کاوه عنوان کرد.
اطمینان یادآور شد: زمین این کتابخانه توسط حجت الاسلام شیخ احمد حائری واگذار شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۱۸۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کتابخانه , دهه فجر