شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۶

"اسلامی بودن، توجه به محرومان و استکبارستیزی" سه رکن انقلاب اسلامی است

رئیس موسسه قرآنی اولوالاباب با بیان اینکه اسلامی بودن، توجه به محرومان و استکبارستیزی سه رکن انقلاب اسلامی است گفت: نهضت امام (ره)، انقلاب اسلامی را در ایران نهادینه کرد و جوانان امروز وظیفه خود را در نگهداری از آرمان‌ها به خوبی ایفا کردند.
"اسلامی بودن، توجه به محرومان و استکبارستیزی" سه رکن انقلاب اسلامی است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین علی رضایی‌بیرجندی پیش از ظهر امروز در همایش بزرگ دانش آموزی "یاوران انقلاب" در سالن شهیدین قاسمی بیرجند اظهار داشت: اولین حرف امام برای پایه‌ریزی این انقلاب اسلام بود، اسلامی که دین خدا را به خوبی در جامعه بیان می‌کرد و دختران و پسران ولایی و انقلابی امروز باید همانند آب زلال و همانند خاک مثمر باشند تا درخت انقلاب همواره بارور بماند.
رئیس موسسه قرآنی اولوالاباب با اشاره به سخن پیامبر اکرم (ص) گفت: بهترین آدم‌ها مفیدترین آنهاست و یک دختر و پسر ولایی باید همواره روحیه سئوال پرسی و کسب علم داشته باشد تا با تواضع و فروتنی به وجود آورنده زیبایی‌ها شوند.
وی توجه به محرومان را دومین رکن انقلاب اسلامی عنوان کرد و عنوان کرد: دختران و پسران ولایی باید توجه به محرومان را در اولویت قرار دهند تا عده‌ای از پرخوری و مال اندوزی نترکند و عده‌ای هم از فقر به زحمت نیفتند.
رضایی بیان کرد: برخی از مسئولان و کسانی که احیاناً به فکر مال اندوزی هستند باید بدانند که انتهای این حرکت سقوط است چون دنیای خود را پر کردند اما توشه‌ای برای آخرتشان فراهم نکردند.
رئیس موسسه قرآنی اولوالاباب استکبارستیزی را سومین رکن انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: تمامی جوانان و نوجوانان باید در نظر داشته باشند که انقلابی‌گری و ولایی بودن با استکبارستیزی کامل می‌شود چون استکبار همواره به فکر دنیاپرستی است و یک فرد ولایی در کنار دنیایی زیبا به آخرتی زیبا می‌اندیشد.
رضایی از یاوران انقلاب اسلامی حاضر در این همایش خواست تا مریم مقدس و فاطمه زهرا (س) را همواره به عنوان یک الگوی موفق انتخاب کنند.
عضویت 20 هزار دانش آموز استان در سازمان دانش آموزی
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در این همایش گفت: 20 هزار دانش آموز دختر و پسر استان در این سازمان عضو هستند.
عباس لامعی اظهار داشت: اعضای سازمان دانش آموزی در 630 گروه تشکیلاتی مدارس استان سازماندهی شده‌اند.
وی از اعزام 15 کاروان دانش آموزی به عتبات عالیات در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: سازمان دانش آموز از نظر اعزام دانش آموزان به عتبات در ردیف استان‌های برتر کشور قرار دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به درخشش دانش آموزان استان در اردوهای ملی یاد آور شد: خبرگزاری دانش آموزی پانا در سال جاری جزو خبرگزاری‌های برتر شناخته شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۱۸۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انقلاب , دهه فجر