دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۶
مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی خبر داد

نظارت دامپزشکی خراسان‌جنوبی بر تولید بیش‌از 15 هزار تن گوشت مرغ

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای امسال 15 هزار و 800 تن گوشت مرغ زیرنظر نظارت‌های بهداشتی و شرعی تولید شده است.
نظارت دامپزشکی خراسان‌جنوبی بر تولید بیش‌از 15 هزار تن گوشت مرغ
 
 
 
 
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از روابط‌عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان‌جنوبی، محمد اصغرزاده ضمن تشریح اقدامات دامپزشکی در فرآیند تولید گوشت مرغ، افزود: به منظور ارتقای شاخص‌های بهداشتی و قابلیت دسترسی شهروندان به فرآورده‌های خام دامی باکیفیت، محصولات و آلایش آنها به صورت بسته‌بندی‌های بهداشتی به بازار داخل و خارج استان عرضه شده است.
وی تصریح کرد: در این راستا پس از کشتار مرغ در کشتارگاه تحت نظر بازرسان بهداشتی و ناظر ذبح شرعی، لاشه‌های استحصالی با ماشین‌های سردخانه‌دار به مراکز عرضه حمل شده و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد که این مراکز نیز تحت نظر بازرسان بهداشتی دامپزشکی هستند.
مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی نظارت بهداشتی بر کشتارها را از وظایف حاکمیتی دامپزشکی دانست و خاطرنشان ساخت: در خراسان‌جنوبی سه واحد کشتارگاه طیور در شهرستان‌های بیرجند و قاینات فعالیت دارند.
اصغرزاده گفت: از ابتدای امسال تعداد 8 میلیون 814 هزار قطعه مرغ در کشتارگاه‌های طیور استان زیرنظر نظارت‌های بهداشتی و شرعی دامپزشکی ذبح و استحصال شده که حاصل آن تولید 15 هزار و 800 تن گوشت مرغ بوده است
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۲۰۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دامپزشکی , خراسان‌جنوبی