دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۱
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس خبر داد

اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه برای آبرسانی به روستاها/ خراسان‌جنوبی در اولویت بارورسازی ابرها

نماینده مردم بیرجند, درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: با مجوز مقام معظم رهبری 500 میلیون دلار از صندوق توسعه برای آبرسانی به روستاها پرداخت می‌شود.
اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه برای آبرسانی به روستاها/ خراسان‌جنوبی در اولویت بارورسازی ابرها
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مردم در 22 بهمن یک حضور تماشایی را نشان دادند و ناامیدی دشمن با حضور گسترده مردم حاصل شد.
وی افزود: حضور گسترده مردم اقتدار ملی و یأس و ناامیدی برای دشمنان نظام را به همراه داشته است که این حضور دفاع ملت ما را افزایش و امنیت ملی ما را در برابر دشمنان نظام بالا می‌برد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دشمنان اسلام وقتی می‌بینند که ملت ایران در تمامی صحنه‌ها آماده هستند این خود آثار مثبت دارد و مانند جهاد فی‌سبیل الله است.
عبادی با اشاره به اینکه استان ما ظرفیت‌های بالایی در زمینه‌های مختلف دارد، گفت: این ظرفیت‌ها با وحدت مسؤولان و پیگیری خبرنگاران باید به سرانجام رسد.
وی با اشاره به نقشه‌های شوم دشمنان اسلام عنوان داشت: باید مطالبات مردم که از مسؤولان تقاضامند هستند به صورت دقیق در رسانه‌ها مطرح شود و دانست که دشمن با آمار دروغ برای ما نقشه اجرا می‌کنند چراکه سعی دشمن بر این است تا فضا را به سمت ناامیدی مردم ببرند. 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وظیفه ما به عنوان مسؤول و شما به عنوان رسانه عمل کردن معقول و خنثی‌کننده است، تصریح کرد: باید انجام کارهای مثبت مسؤولان را برای مردم ذکر کنید تا مردم فکر نکنند که مسؤولان مشکلات مردم را نمی‌دانند.
عبادی یکی از مشکلات را وجود اختلاس‌ها و ذکر نام افراد در رسانه‌ها عنوان کرد و افزود: اگر کار منفی در جامعه مانند اختلاس صورت می‌گیرد باید در نظر داشته باشیم که کارهای مثبت برخی مسؤولان که سال‌ها خوب و صالح زندگی کرده‌اند را نیز باید بیان کنید.
وی خطاب به خبرنگاران، خاطرنشان کرد: گاهی یک سری رقابت‌ها در اخبار موجب نمایان شدن ایرادها می‌شود زیرا گاهی برخی تیترها در اخبار روز به صورت کارشناسی شده نیست در حالی که خبر خوب باید به مردم امیدواری دهد نه اینکه موجب ناامیدی مردم شود.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آبرسانی به سه استان کشور بررسی شده است، عنوان کرد: این اقدام در استان‌های خراسان‌جنوبی، خراسان‌رضوی و سیستان و بلوچستان مطرح و مورد بررسی نمایندگان این استان‌ها قرار گرفته است چراکه بحران آب در شرق کشور با اهمیت‌تر است و در این راستا نیز با پیگیری‌ها و رایزنی نمایندگان با وزارت نیرو با توجه به اینکه دولت اعتبار لازم برای این پروژه را ندارد لازم است بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران داخلی جذب شوند.
عبادی ادامه داد: وزیر نیرو از پرداخت 30 درصد هزینه‌های آب خبر داد و گفت  جذب سرمایه‌گذار در این بخش مشکل است که این خود یک معضل است.
وی با اشاره به اینکه از نظر نرم‌افزاری رساندن آب با پیشرفت روبه‌رو بوده است، اذعان داشت: پیگیری‌های فاینانس این پروژه صورت گرفته که از نظر سخت‌افزاری هنوز کاری صورت نگرفته است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مشکل آبرسانی از طریق طرح وزارتخانه کشور داده شده است چراکه موظف هستیم به عنوان نماینده مردم از مسؤولان در این زمینه مطالبه‌گری کنیم و این مسئله مشکل آب باید مرتب رسانه‌ای شود تا مسؤولان مربوطه این مشکل مردم را از یاد نبرند.
عبادی با اشاره به اینکه بارورکردن ابرها سال‌های گذشته در استان‌های کشور انجام شده است، گفت: در سال جاری در مجلس شورای اسلامی جلساتی مکرر در جهت بارور کردن ابرها برگزار شد که وزارت نیرو اعلام کرد بارور کردن ابرها هنوز در هیچ استانی انجام نشده و خراسان‌جنوبی قطعا اولین اولویت را در بارورکردن ابرها دارد و این موضوع نشان از مطالبه‌گری ما دارد.
وی با اشاره به اینکه بحث انتقال آب نباید منجر به استفاده نادرست مردم از آب‌های زیرزمینی شود، افزود: برای انتقال آب مبلغ زیادی صرف می‌شود و باید از آب‌های زیرزمینی درست استفاده کنیم.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید از آب‌های زیرزمینی باید درست بهره ببریم چراکه با هزینه‌کرد زیاد آبرسانی صورت می‌گیرد و آب‌های زیرزمینی با ایجاد روان‌آب‌ها از دست می‌رود.
عبادی با اشاره به اینکه در برخی روستاها آب خوردن وجود ندارد، افزود: در شش ماه گذشته جلسه‌ای با آقای لاریجانی در این خصوص داشتیم که دولت اعتبار کافی در زمینه آبرسانی به روستاها ندارد و باید با مجوز مقام معظم رهبری از طریق صندوق توسعه این طرح اجرا شود.
وی ادامه داد: 500 میلیون دلار از صندوق توسعه برای آبرسانی به روستاها پرداخت می‌شود.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بحث آبخیزداری را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: سهم خراسان‌جنوبی در این زمینه قابل تأمل است.
عبادی به سفر اخیر وزیر ارتباطات به خراسان‌جنوبی اشاره کرد و اظهار داشت:  ایشان قول داد که مشکلات زیرساخت‌های ارتباطی در استان را درست و مرتفع کند و مشکلات مردم در این زمینه‌ها را کاهش دهد.
وی ادامه داد: موضوع درمانگاه در منطقه شمال شهر که از اقشار کم‌درآمد هستند و از نبود درمانگاه رنج می‌برند در بودجه سال آینده دیده شده است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر وزیر کار به خراسان‌جنوبی در هفته گذشته، گفت: حضور آقای ربیعی در چهار حوزه انتخابیه طبس، بیرجند، نهبندان و قاین با وجود کسالتی که داشتند  جای تقدیر  دارد.
عبادی با اشاره به راه‌آهن شرق کشور، اذعان داشت: باید سرمایه‌گذار بخش خصوصی در این بخش ورود پیدا کند چراکه ما در بودجه سال جاری مصوبه‌ای را گذراندیم که بحث راه‌آهن شرق تسهیل پیدا کند و برای فاینانس 80 درصد بخش خصوصی و 15 درصد هم دولت کمک کند.
وی ادامه داد: کاری که ما در مصوبه‌های دولتی انجام دادیم این هست که 15 درصد هزینه‌ای که باید دولت انجام بدهد را از صندوق توسعه داده شود تا مشکل فاینانس بررسی شود.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی راه‌آهن را زیرساخت مهمی عنوان کرد و افزود: راه‌آهن شرق کشور سبب رونق در صنعت و معدن استان می‌شود.
عبادی ادامه داد: در سال جاری 65 میلیارد تومان به اعتبارات تملک دارایی افزوده شد که کار خوبی بود و در مجلس شورای اسلامی انجام شد.
وی گفت: جمعیت استان ما بیش از 750 هزار نفر است که اعتباراتی که دولت به ارگان‌ها می‌دهد مطابق جمعیت آن استان است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با طرح سؤالی مبنی بر اینکه چرا سرانه دریافتی استان ما از دولت نسبت به استان اصفهان بیشتر بوده است، اذعان داشت: استان ما به دلیل اینکه محروم است اعتبار بیشتری گرفته که استان اصفهان سرانه کمتری از دولت گرفته است.
عبادی گفت: همچنین خراسان‌جنوبی در سال گذشته رتبه نخست را از جهت افزایش بودجه داشته است.
وی به بیمارستان خوسف اشاره کرد و افزود: این بیمارستان مرحله نخست آن را پیمانکار انجام داده و سقف اعتبارات آن هم عنوان شده است و مرحله دوم ساخت آن بنا بر قول وزارت بهداشت مناقصه خواهد داشت.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: تسهیلات خوب بنیاد برکت برای خراسان‌جنوبی در سال گذشته انجام شد و  چالش جامعه ما بحث اشتغال است و خراسان‌جنوبی در جهت جذب اشتغال رتبه نخست کشور را داشت.
عبادی افزود: پروازهای خراسان‌جنوبی در دو سال گذشته با افزایش دو برابری روبه‌رو بوده است و افزایش پرواز به تهران و مشهد را داشته‌ایم.
وی ادامه داد: ما در جهت رفع مشکلات مردم گام بر می‌داریم و امیدواریم رسانه‌ها  نیز با انتشار اخبار به مردم ما را یاری دهند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۲۱۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بیرجند , آبرسانی