سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی خبر داد

اعلام زمان آزمون‌ سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم/ خراسان‌جنوبی پیشگام در تعداد شرکت‌کنندگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی زمان برگزاری آزمون شفاهی حفظ و مفاهیم قرآن را ١٣ لغایت ١٥ اسفندماه و زمان آزمون کتبی را ۱۰ اسفندماه سال جاری اعلام کرد.
اعلام زمان آزمون‌ سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم/ خراسان‌جنوبی پیشگام در تعداد شرکت‌کنندگان
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس؛ احمد محبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  زمان برگزاری آزمون شفاهی حفظ و مفاهیم قرآن ١٣ لغایت ١٥ اسفندماه و زمان آزمون کتبی ۱۰ اسفندماه سال جاری می‌باشد که در این راستا، نوبت اول حفظ قرآن ساعت ٨:٣٠ تا ٩:٤٥ و همچنین، نوبت دوم مفاهیم قرآن و معارف اهل‌بیت (ع) ساعت ١٠:٤٥ تا ١١:٤٥ برگزار می‌شود.
وی با اشاره به برگزاری شانزدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در این استان گفت: استان خراسان‌جنوبی با بیش از ٦ هزار و ٦٠٠ نفر ثبت‌نام‌کننده نسبت به جمعیت، در کل کشور پیشگام است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی عنوان داشت: از بین کسانی که در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن ثبت‌نام کرده‌اند چهار هزار و ۷۰۳ نفر مربوط به مؤسسات قرآنی، هزار و ۵۶ نفر امامزادگان و بقاع متبرکه، ٤٥٢ نفر مراکز اصلاح و تربیت،٢٠٢ نفر داوطلب آزاد و بقیه ثبت‌نام کنندگان مربوط به مساجد، دانشگاه‌ها، پایگاه‌های بسیج، مراکز نظامی و حوزه‌های علمیه می‌باشند.
محبی یادآور شد: همچنین بر اساس رشته‌های ثبت‌نامی تاکنون بیش از  چهار هزار و ٤٤٢ نفر در رشته حفظ قرآن ترجمه و مفاهیم، هزار و ٦٥٧ نفر در رشته معارف اهل‌بیت (ع) و ٥٠١ نفر در رشته انس با قرآن در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند.
وی تصریح کرد: در شهر بیرجند ٢ هزار و ٤٠٠  نفر در آزمون کتبی در محل دانشگاه پیام نور بیرجند شرکت می‌کنند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مکان آزمون شفاهی انتخاب شده است، گفت: حوزه آزمون شفاهی در شهرستان بیرجند آستان مبارک شهدای باقربه در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۲۱۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آزمون , قرآن