سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۳
مدیر امور آبفار قاین

استقرار 42 سامانه گندزدایی آب در روستاهای قاین

مدیر امور آبفار قاین گفت: به منظور گندزدایی و سالم‌سازی آب شرب 42 سامانه گندزدایی در روستاهای قاین مستقر شده اند.
استقرار 42 سامانه گندزدایی آب در روستاهای قاین
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمد رضا عیدی اظهارکرد: امور آب وفاضلاب روستایی قاین در راستای رسالت خطیر خود مبنی بر تولید و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی برای روستائیان اقدامات موثری را در تمام طول سال در دست اقدام دارد. 
  وی افزود: به منظور گندزدایی و سالم‌سازی آب شرب 42 سامانه گندزدایی در روستاهای شهرستان که شامل؛ 25 دستگاه کلریناتور برقی ، 9 دستگاه کلریناتور گازی و 15 دستگاه   قطره ای ودستی مستقر هستند.
مدیر امور آبفار قاین ادامه داد: به منظور پایش میکروبی آب شرب روستائیان در 10 ماه گذشته ،37 مورد آزمون میکروبی از تانکر های ثابت مستقر در روستاها و5900 آزمایش میکروبی از شبکه‌های توزیع، مخازن و منابع تحت پوشش این امور انجام و نتایج آن در سامانه جامع مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ثبت شده است که نتایج از تحلیل و بررسی آزمون ها در حد قابل قبول و استاندارد بوده است.
عیدی بیان کرد: در همین راستا نسبت به شستشوی مخازن آب شرب به میزان 1000 متر مکعب در روستاهای سطح شهرستان از قبیل؛ چدان، خنجوک و اندریک از ابتدای امسال تاکنون اقدام شده   است.
وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون 1138 سرویس با متراژ 13 هزار و 179 متر مکعب آب شرب بهداشتی با تانکر سیار به روستاها حمل شده که کلر زنی و آزمایش کلر سنجی نیز روزانه برای این میزان آب شرب نیز انجام می‌شود.
مدیر امور آبفار قاین افزود:67 هزار و 500 آزمون کلرسنجی در 9ماهه امسال با نظارت خانه های بهداشت روستا انجام شده که درصد مطلوبیت کلر باقی مانده بالای 99 درصد است.
  عیدی خاطرنشان کرد: به جهت جلوگیری از خرابی دستگاههای کلریناتور و کاهش هزینه‌های نگهداری و راهبری سامانه‌ها 45 دستگاه کلریناتور از ابتدای سال تا کنون اسیدشویی شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۲۲۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کلریناتور , آب و فاضلاب