چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸
مسؤول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان‌جنوبی:

مسابقه کتابخوانی روشنا با محوریت کتاب حیفا برگزار می‌شود

مسؤول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان‌جنوبی گفت: برای مسابقه کتابخوانی روشنا طبق بررسی‌های صورت گرفته کتاب حیفا انتخاب شد.
مسابقه کتابخوانی روشنا با محوریت کتاب حیفا برگزار می‌شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمدعلی جعفری صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: حضور مردم در راهپیمایی ٢٢ بهمن ماه بسیار باشکوه بود که این حضور قابل تقدیر است.
وی با بیان اینکه هر روز که از عمر انقلاب می‌گذرد عرصه حضور و علاقه‌مندی مردم و دفاع از این عرصه چشمگیرتر، قوی‌تر و بهتر دیده می‌شود، تصریح کرد: نسل‌های بعد از دهه ۶٠ نشان می‌دهند که اگر از نسل ۶٠ جلوتر نباشند عقب‌تر نیستند.
مسؤول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان‌جنوبی با اشاره به مسابقه کتابخوانی روشنا، گفت:برخی از کتاب‌ها اثرگذارتر بوده و باید بیشتر در معرض مطالعه عموم قرار گیرند و در بازدیدی که نماینده ولی فقیه از نمایشگاه پاتوق کتاب داشتند توصیه کردند که  مجموعه‌های نفیس که گردآوری شده در معرض استفاده عموم قرار گیرد تا مردم بهره بیشتری از آن ببرند.
جعفری ادامه داد:برای این مسابقه کتابخوانی کتابی انتخاب شد که هم در عرصه سیاسی پیام ویژه‌ای برای جامعه داشته باشد و هم ذهن جامعه بیشتر به امر کتابخوانی معطوف شود که در بررسی‌های صورت گرفته کتاب حیفا انتخاب شد.
وی با اشاره به اینکه نویسنده این کتاب محمدرضا حدادپور جهرمی است، یادآور شد: کتاب حیفا کتاب ارزشمندی بوده که در مباحث سیاسی مسائل پنهان را روشن و چهره مخالفان انقلاب را روشن می‌سازد.
مسؤول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان‌جنوبی با بیان اینکه این کتاب داستانی و مستند است، افزود: این کتاب به چگونگی شکل‌گیری داعش توسط موساد اشاره دارد.
وی ادامه داد: نکته دیگر در مورد این کتاب داستانی بهره‌برداری حزب‌الله از حفره اطلاعاتی موساد بوده و همچنین این کتاب بیانگر نقش و نشان دادن چهره واقعی استکبار در منحرف‌سازی انقلاب‌های مردمی دارد.
جعفری با بیان اینکه مشارکت در این مسابقه کتابخوانی برای عموم مردم آزاد است، اضافه کرد: این مسابقه در دو بخش اصلی و جانبی دیده شده که بخش اصلی ارسال کد و سریال کتاب و بخش جانبی بیشتر مربوط به برداشت و نقطه نظرات خوانندگان کتاب است.
وی با اشاره به اینکه این مسابقه کتابخوانی از ١۶ بهمن ماه آغاز و تا ٢۶ اسفندماه ادامه دارد، خاطرنشان کرد: به مناسبت طلوع چهل سالگی پیروزی انقلاب قرار است در این مسابقه به ۴٠ نفر هدایایی به قید قرعه تقدیم شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۲۴۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , حیفا , مسابقه کتابخوانی