چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
معاون استاندارخراسان جنوبی تاکید کرد:

منطقه‌بندی خراسان جنوبی برای تدوین و به روزرسانی طرح جامع مدیریت پسماند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر ضرورت منطقه‌بندی استان برای تدوین و به روزرسانی طرح جامع مدیریت پسماند هر منطقه گفت: از ظرفیت‌های استان و سایر استان‌ها که تجربه موفقی در این موضوع دارند، باید استفاده شود.
منطقه‌بندی خراسان جنوبی برای تدوین و به روزرسانی طرح جامع مدیریت پسماند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، سید مجتبی علوی مقدم امروز 25بهمن جاری در اولین جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان، ضرورت توجه و پیگیری مباحث مطرح شده در کارگروه پسماند که تاثیر بسزایی در سلامت و بهداشت جامعه داردرا خوستار شد.
و ی اظهار کرد: دستگاه‌های متولی ‌ این امر باید تا یک ماه آینده برنامه اجرایی استاندارد خود را به دبیرخانه کارگروه ارائه کنند.
معاون هماهنگ ی امور عمرانی استانداری بر ضرورت پاسخگو بودن مدیران دستگاه‌های متولی تاکید کرد و گفت: تعیین گروه علمی تحویل گیرنده طرح‌های جامع مدیریت پسماند همراه با تقویت بدنه کارشناسی و ارتباط بیشتر با استان‌ها و مراکز موفق از مهمترین اقدامات کارگروه در آینده نزدیک خواهد بود.
علو ی مقدم، شهرداری مرکز استان را مکلف کرد تا اقداماتی نظیر تفکیک از مبدأ، پایش پسماند در مقصد و نیز استفاده از مشاور ذیصلاح را اجرایی کند.
پرویز آرامنش مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به عنوان دبیر کارگروه پسماند ضمن ارائه گزارش کلی از روند کارگروه های قبلی به ایراد دستور کار جلسه پرداخت و نظریات و پیشنهادات دیگر اعضای کارگروه در هر زمینه اخذ شد.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری از تخصیص اعتبارات پسماند به برخی شهرداریهای استان در سال گذشته و پیگیری این اعتبارات در سال جاری خبر داد.
 
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۲۵۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مدیریت پسماند , استانداری