چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۱
امروز صورت گرفت

اعزام ۲۸۰ دانش‌آموز بیرجندی به اردوی راهیان نور/ استقبال دانش‌آموزان تعداد اتوبوس‌ها را افزایش داد

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش بیرجند گفت: ۲۸۰ دانش‌آموز از مدارس مختلف شهرستان در مقطع تحصیلی دوم متوسطه در قالب هفت دستگاه اتوبوس در قالب اردوی ۵ روزه راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب خوزستان اعزام می‌شوند.
اعزام ۲۸۰ دانش‌آموز بیرجندی به اردوی راهیان نور/ استقبال دانش‌آموزان تعداد اتوبوس‌ها را افزایش داد
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی بستانی اظهار داشت: در راستای تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران و برنامه از پیش تعیین‌شده وزارت آموزش‌وپرورش همراه با تعاملی که با بسیج استان داشتیم، بحث آشنا کردن دانش‌آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت در برنامه آموزش‌وپرورش نهادینه شده است.
وی ادامه داد: تعداد زیادی از دانش‌آموزان داوطلب جهت آشنایی با فداکاری‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در جبهه‌های حق علیه باطل به این مناطق اعزام می‌شوند.
معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش شهرستان بیرجند با بیان اینکه امروز 280 دانش‌آموز از مدارس مختلف در مقطع تحصیلی دوم متوسطه در حال اعزام هستند، تصریح کرد: این دانش‌آموزان در قالب هفت دستگاه اتوبوس در قالب اردوی ۵ روزه راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب خوزستان اعزام می‌شوند.
بستانی با اشاره به اینکه هر سال در دو حوزه دختران و پسران این برنامه برگزار می‌شود، عنوان کرد: در بخش دختران یک مرحله اعزام شدند و یک مرحله دیگر تا نیمه اسفندماه سال جاری اعزام خواهند شد.
وی ادامه داد: بالغ‌بر 500 دانش‌آموز دختر به راهیان نور اعزام خواهند شد.
معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش شهرستان بیرجند با بیان اینکه قریب به هزار دانش‌آموز امسال اعزام خواهند شد، خاطرنشان کرد: با توجه به تأکیدات مدیران و رویکردی که در آموزش‌وپرورش قالب شده، برنامه‌های فرهنگی در این زمینه اجرا می‌شود که شاهد استقبال اکثریت دانش‌آموزان هستیم.
بستانی ادامه داد: استقبال بی‌نظیر دانش‌آموزان موجب افزایش سهمیه شهرستان بیرجند از پنج دستگاه به هفت دستگاه بود.
وی با بیان اینکه با ورود دانش‌آموزان به مناطق دفاع مقدس، به طور یقین تغییرات فراوانی در آن‌ها ایجاد می‌شود، ابراز کرد: با بازخوردهایی که از اردوها و سنوات گذشته داشتیم شاهد تأثیرات و تغییرات در نحوه رفتاری دانش‌آموزان بودیم و این دانش‌آموزان عامل تأثیر و الگوی دیگر دانش‌آموزان مدارس سطح شهر هستند.انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۲۵۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , راهیان نور , آموزش و پرورش