چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۵
معاون گردشگری میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی تأکید کرد

لزوم گرایش از خدمات شهروندمحور به سمت خدمات گردشگرمحور

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه باید داشته‌های شهری را به محصول گردشگری تبدیل کنیم، گفت: باید از خدمات شهروندمحور به سمت خدمات گردشگرمحور برویم.
لزوم گرایش از خدمات شهروندمحور به سمت خدمات گردشگرمحور
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مرتضی عربی بعد از ظهر امروز در ستاد خدمات سفر نوروزی این شهرستان اظهار داشت: خراسان‌جنوبی توانست رتبه دوم را از لحاظ شاخص‌های دهگانه ستاد سفر کسب کند.
 وی با بیان اینکه گردشگری باید به عنوان صنعت فرابخشی در نظر گرفته شود، تصریح کرد: باید میزبان خوبی برای استقبال از گردشگران باشیم.
 معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی یادآور شد: خدمات که در ایام نوروز ارائه می‌شود نباید تنها خدمات شهروندمحور باشد بلکه باید گردشگرمحور نیز باشد.
عربی با اشاره به مشکل باغ شوکت‌آباد گفت: هنوز این مشکل حل نشده است.
وی با بیان اینکه ورودی شهر بیرجند زیبنده نیست، افزود: ورودی شهر به عنوان یک آهن‌ربا می‌تواند در جذب گردشگر مؤثر باشد.
 معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه باید زمینه استفاده از خدمات فرهنگی برای گردشگران فراهم شود، یادآور شد: دستگاه‌های فرهنگی باید در این راستا تلاش کنند.
 عربی با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی برای گردشگران جذاب بوده و باید از این فرصت استفاده شود، ادامه داد: موسیقی‌های محلی می‌تواند در جذب گردشگر بسیار اثرگذار باشد.
وی از برگزاری 122 دوره آموزشی توانمندسازی برای اعضای ستاد خدمات سفر استان خبر داد و افزود: باید بیلبردهای تبلیغاتی در سطح شهر برای معرفی مکان‌ها و آثار گردشگری و تاریخی استفاده شود.
 معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه باید داشته‌های شهری را به محصول گردشگری تبدیل کنیم، اضافه کرد: باید از خدمات شهروندمحور به سمت خدمات گردشگرمحور برویم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۲۵۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , صنعت , گردشگری