چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۲
رئیس سازمان برنامه‌ریزی و بودجه خراسان‌جنوبی:

در اقتصاد مقاومتی قرار نیست دور خودمان حصار بکشیم/ ارائه تسهیلات صفر درصد به واحدهای تولیدی روستایی

رئیس سازمان برنامه‌ریزی و بودجه خراسان‌جنوبی گفت: در اقتصاد مقاومتی قرار نیست دور خودمان حصار بکشیم بلکه قرار است با استفاده از پتانسیل‌های درونی به پیشرفت برسیم.
در اقتصاد مقاومتی قرار نیست دور خودمان حصار بکشیم/ ارائه تسهیلات صفر درصد به واحدهای تولیدی روستایی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمدهادی آرین ظهر امروز در اولین همایش ملی فرصت‌های نوین تولید و اشتغال بخش کشاورزی در شرق کشور، اظهار داشت: کشاورزی در نخست برای تأمین غذا بود که در کشورهای توسعه‌یافته حائز اهمیت است.
وی افزود: بخش کشاورزی یکی از مهم‌ترین مسائل کشور است چراکه در کشورهای توسعه‌یافته بخش کشاورزی یکی از مهم‌ترین تکیه‌های پایداری اقتصاد است.
رئیس سازمان برنامه‌ریزی و بودجه خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر به رشته کشاورزی صرف تک‌بعدی نگاه نمی‌شود بلکه سازمان ملل هم در این قضیه ورود پیدا کرده است.
آرین عنوان داشت: امروزه علاوه بر امنیت غذا، ایمنی غذایی در بخش کشاورزی مورد اهمیت واقع شده است.
وی افزود: در اقتصاد مقاومتی قرار نیست دور خودمان حصار بکشیم بلکه قرار است با استفاده از پتانسیل‌های درونی به پیشرفت برسیم.
رئیس سازمان برنامه‌ریزی و بودجه خراسان‌جنوبی با اشاره به دو برنامه محوری از 13 برنامه اقتصاد مقاومتی در جامعه، اذعان داشت: یکی ارتقاء تولید ملی و دیگری ارتقاء بهره‌وری از جمله برنامه‌های اقتصاد مقاومتی است که این برنامه‌ها به بخش کشاورزی نیز ارتباط دارد.
آرین افزود: تلاش ما بر این است که زیرساخت‌های اشتغال در بخش کشاورزی را در جامعه فراهم‌ سازیم.
وی اذعان داشت: اعتبارات بخش کشاورزی چهار برابر سال گذشته شده و با افزایش روبه‌رو بوده است.
رئیس سازمان برنامه‌ریزی و بودجه خراسان‌جنوبی ادامه داد: همچنین در بخش کشاورزی مشابه سنوات گذشته با افزایش 12 درصد ارزش‌افزوده روبرو بوده‌ایم که این خود نشان از پتانسیل‌های موجود در بخش کشاورزی است.
آرین با اشاره به اینکه پنج رویکرد اقتصاد مقاومتی وجود دارد، افزود: این رویکردها در بخش کشاورزی درون‌زا و برون‌گراست که در خراسان‌جنوبی محصولات استراتژیک وجود دارد.
وی با بیان اینکه امروزه کشاورزی پایه سیاست‌گذاری در کشورهای قدرتمند است، عنوان داشت: برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها به روستائیان تسهیلات دادیم.
رئیس سازمان برنامه‌ریزی و بودجه خراسان‌جنوبی تصریح کرد: باید هر خانواده روستایی را یک واحد تولیدی در نظر بگیریم.
آرین ادامه داد: با این پیش‌فرض تسهیلات با بهره صفر درصد را در اختیار واحدهای تولیدی روستایی گذاشتیم.
 
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۲۵۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تسهیلات , اقتصاد مقاومتی