چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۴
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد

ابلاغ 1.5 میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از توسعه مناطق روستایی و عشایری

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: طبق قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری یک‌میلیارد و 500 میلیون تومان با سود صفر درصد از محل صندوق توسعه ملی در سال جاری ابلاغ شده است.
ابلاغ 1.5 میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از توسعه مناطق روستایی و عشایری
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمد خالدی بعد از ظهر امروز در اولین همایش ملی فرصت‌های نوین تولید و اشتغال بخش کشاورزی در شرق کشور، اظهار داشت: گاهی اشتغال را در بخش اداری داریم که باور غلطی است چراکه سهم کشاورزی به مفهوم تولید کاهش یافته است.
 وی با اشاره به رویکرد جهاد کشاورزی، عنوان کرد: حرکت تولیدمحور به کسب و کار کشاورزی است و تمرکز بر حمایت و تأمین مالی زنجیره‌ای است.
 مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی کشور با اشاره به مشکلات موجود در بخش کشاورزی یادآور شد: ضرورت نگاه یک پارچه در سطح کلان و حاکمیتی در بخش کشاورزی و همچنین رقابت‌پذیری در بخش کشاورزی باید باشد تا مشکلات کشاورزان مرتفع شود.
خالدی افزود: زنجیره‌های مختلف بخش کشاورزی باید با یکدیگر هماهنگ باشد تا بتوانیم به موفقیت برسیم.
 وی با اشاره به اینکه باوری اشتباه در جهت منابع بیشتر در هر کشوری وجود دارد، گفت: باور اشتباهی است که هر کشوری که منابع بیشتری دارد توانمندتر است در حالی که اینگونه نیست و مؤلفه‌های دیگر به نوع نگاه مدیریتی به بخش کشاورزی حائز اهمیت است.
 مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی کشور ادامه داد: بخش‌های متعددی در زنجیره کشاورزی کشور وجود دارد که نیاز است با هم در هماهنگی باشند.
 خالدی یکی از ضعف‌های دانشگاه در بخش کشاورزی را آماده نکردن دانشجویان این رشته عنوان کرد و افزود: دانشگاه باید دانشجویان این رشته را در بخش کشاورزی آماده کند تا دانشجویان بتوانند فعالیت‌های خود را آغاز کنند.
وی ادامه داد: میزان 200 هزار میلیارد تومان برای بانک‌های مختلف در جهت برنامه‌های اشتغال فراگیر از هشت ماه گذشته برنامه آن در دانشگاه‌ها آغاز شده است.
  مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی کشور با اشاره به برنامه دوم در جهت ساماندهی کشاورزان سطح کشور، گفت: طبق قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری یک‌میلیارد و 500 میلیون تومان با سود صفر درصد از محل صندوق توسعه ملی در سال جاری ابلاغ شده است.
 خالدی یکی از سودآورترین بخش‌های کشور را کسب و کارهای وابسته به صنعت کشاورزی عنوان کرد و اذعان داشت: متأسفانه در کشور ما به این موضوع به صورت مطلوب پرداخته نشده است.
 وی با اشاره به اشتغال و سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی کشور، ادامه داد: اشتغال و سرمایه‌گذاری تفکیکی در  این بخش وجود ندارد بنابراین باید بیشتر به بخش‌های کشاورزی اهمیت دهیم.
 مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی کشور با اشاره به اینکه کشور ایران رتبه نخست ضایعات کشاورزی را دارا می‌باشد، گفت: ضایعات در کل کشور می‌تواند غذای بیش از 20 میلیون انسان را تأمین و مهیا کند.
 خالدی با بیان اینکه متأسفانه ما از نظر نوسانات قیمت، کیفیت‌ها و استانداردهای بخش کشاورزی نتوانسته‌ایم استاندارد مطلوب را برای مصرف‌کنندگان داخلی و خارجی فراهم آوریم، گفت: مشکلات ما از جهت نبود زنجیره و جزیره‌ای عمل کردن در این بخش است چراکه باید بیشتر به بخش کشاورزی بپردازیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۲۶۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اشتغال , تسهیلات