پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۶
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان‌جنوبی خبر داد

ثبت‌نام۱۴۰۰ نفر در ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان‌جنوبی گفت: در بخش دانشگاه و آموزش‌وپرورش پیشرفت تشکیل تشکل‌هایی که در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر بوده چندان موفقیت‌آمیز نیست.
ثبت‌نام۱۴۰۰ نفر در ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرتیپ دوم علی قاسمی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای استانی امربه‌معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه امربه‌معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: امربه‌معروف و نهی از منکر یک وظیفه فردی و سازمانی است.
وی وظیفه ستاد استانی امربه‌معروف و نهی از منکر را برنامه‌ریزی، پیگیری و هماهنگی عنوان کرد و افزود: ستاد مذکور با وظایف تعریف‌شده در استان فعال است.
 فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه جلسات معاونین ستاد امربه معروف و نهی از منکر با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی فعال و تشکیل می‌شود، اضافه کرد: برنامه‌های جذب، سازمان‌دهی، آموزش و پیگیری در ستاد ادامه دارد.
قاسمی از استقبال شهروندان پیرامون موضوع جذب در ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر خبر داد و تبیین کرد: تاکنون یک هزار و 400 نفر ثبت‌نام کردند.
وی ادامه داد: همچنین 800 نفر آموزش‌های امربه‌معروف و نهی از منکر را به صورت لسانی دریافت و برای 350 نفر کارت صادر شده است.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان‌جنوبی با اعلام این مطلب که شورای امربه‌معروف و نهی از منکر در عرصه محلات و مساجد با هم‌افزایی بسیج تشکیل شد، ادامه داد: در عرصه ادارات نیز شورا تشکیل و فعال است.
قاسمی تصریح کرد: در عرصه بازار و اصناف بخشی از جلسات شورا تشکیل و بخشی در شرف تشکیل و بخشی نیز به دلایل متعدد مورد استقبال قرار نگرفته است.
وی با اشاره به اینکه افرادی که برای آن‌ها کارت صادر شده آمادگی دنبال کردن امور را دارند، مطرح کرد: برنامه‌های ابلاغ شده به شورا در سال جاری اجرا شده که بیشترین فعالیت ستاد در ایام محرم و رمضان بوده است.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان‌جنوبی موضوعات اولویت‌دار در ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر را در حیطه مساجد، اصناف، دانشگاه‌ها و آموزش‌وپرورش اعلام کرد و یادآور شد: در بخش دانشگاه و آموزش‌وپرورش پیشرفت تشکیل تشکل‌هایی که در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر بوده چندان موفقیت‌آمیز نیست.
قاسمی در پایان خاطرنشان کرد: در بخش آموزش‌وپرورش نیز انتظاری که ستاد برابر برنامه تعریف‌شده دارد چندان موفقیتی حاصل نشده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۲۸۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نهی از منکر , امر به معروف