يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۷
دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری بیرجند مطرح کرد

نیاز ۱۵۰ میلیون تومانی برای تدوین سند مدیریت بحران شهرداری بیرجند/ محله‌های پرخطر بیرجند نیازمند محل اسکان اضطراری

دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری بیرجند خواستار تدوین سند مدیریت بحران شهر بیرجند شد و گفت: این موضوع از توان شهرداری بیرجند خارج بوده و براساس برآورد صورت گرفته برای تدوین این سند نیاز به 150 میلیون تومان اعتبار وجود دارد.
نیاز ۱۵۰ میلیون تومانی برای تدوین سند مدیریت بحران شهرداری بیرجند/ محله‌های پرخطر بیرجند نیازمند محل اسکان اضطراری
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، موسی میرزایی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان اظهار داشت: برای بحث اسکان اضطراری در هنگام وقوع بحران توسط شهرداری سه سایت معرفی شده ولی در مورد زیرساخت‌های آن اقدامی نشده است.
وی با اشاره به فعال شدن ستاد مدیریت بحران شهرداری بیرجند تصریح کرد: دستگاه‌ها می‌توانند از این سایت‌ها بازدید و زیرساخت‌های را به محل‌های اسکان معرفی شده ایجاد کنند.
دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری بیرجند با بیان اینکه برای محله‌های پرخطر بیرجند همچون موسی‌بن جعفر(ع)، حکیم نزاری و مطهری پیشنهاد می‌شود اگر مسکن و راه و شهرسازی در این مناطق زمین دارد برای بحث اسکان و زیرساخت‌ها در نظر گرفته شود.
میرزایی خواستار تدوین سند مدیریت بحران شهر بیرجند شد و افزود: این موضوع از توان شهرداری بیرجند خارج بوده و براساس برآورد صورت گرفته برای تدوین این سند نیاز به 150 میلیون تومان اعتبار وجود دارد که باید در بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان تقسیم و به به حساب مدیریت بحران فرمانداری واریز شود.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه سپاه و ارتش در هنگام وقوع بحران می‌توانند بسیار کمک‌کننده باشند پیشنهاد می‌شود شهر بیرجند به دو بخش تقسیم تا در هنگام وقوع بحران براساس سند بالادستی فرمانداری بیرجند عمل شود.
دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری بیرجند به بحث مسیل‌های شهر بیرجند اشاره کرد و گفت: امکان انتقال روان آب به کانال‌ها وجود دارد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
میرزایی با بیان اینکه سازمان‌های امدادی آماده خدمت‌رسانی در بیرجند در هنگام وقوع حادثه هستند، تصریح کرد: همچنین یک اکیپ موتوری امداد در شهر بیرجند برای امدادرسانی در هنگام وقوع بحران آماده شده است.
وی اضافه کرد: در مورد قنوات شهر بیرجند با شرکت آب منطقه‌ای استان جلسه‌ای برگزار و مقرر شده نسبت به پرکردن قنوات متروکه اقدام شود.
 دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری بیرجند یادآور شد: آگاهی مردم در مورد شرایط بحرانی بهترین نکته برای مدیریت بحران خواهد بود بنابراین باید هشدارها و آموزش‌های لازم به مردم با توزیع قبوض آب، برق و گاز داده شود.
میرزایی با بیان اینکه در ایام پایانی سال المان‌های نوروزی توسط شهرداری بیرجند در حال نصب بوده است، خاطرنشان کرد: در ترمینال مسافربری بیرجند امکان اسکان مسافران نوروزی در شرایط بحرانی فراهم شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۳۸۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بحران , شهرداری