دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۰
همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه سلام‌الله‌علیها؛

تشییع 12 شهیدگمنام در خراسان جنوبی همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) + مکان‌ها و سخنرانان

همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه سلام‌الله‌علیها 12 شهید گمنام در 7 نقطه خراسان جنوبی تشییع و تدفین می‌شوند.
تشییع 12 شهیدگمنام در خراسان جنوبی همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) + مکان‌ها و سخنرانان
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خاورستان، بیش از دو هفته است که خبر مهمانی 12 شهید گمنام در چهار شهرستان خراسان جنوبی به گوش می‌رسد. مردم خراسان جنوبی برای رسیدن مهمانان لحظه شماری کرده و سر از پای نمی‌شناسند. بالاخره روز موعود فرا رسید و  روز گذشته 12 شهید گمنام وارد فرودگاه بیرجند شدند. فردا صبح (سه‌شنبه) همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه سلام‌الله‌علیها در 7 نقطه استان آرام می‌گیرند.
از 12 شهیدی که مهمان خراسان جنوبی شده‌اند، 6 شهید در مرکز استان و 6 شهید دیگر در روستاهای شهرستان‌های درمیان، فردوس و قاین تشییع خواهند شد. شهدایی که قرار است در شهرستان‌ها تشییع شوند برای وداع، به شهرها و روستاها منتقل می‌شوند تا عطر خوشبوی آن‌ها، استان را فرا گیرد.
روز یکم اسفندماه ساعت 8 صبح، 6 شهیدگمنام از میدان غدیر واقع در سجادشهر به سمت حوزه علیمه امیرالمومنین(ع) روی دستان مردم بیرجند تشییع می‌شوند و بعد از عزاداری و اقامه نماز بر پیکر شهدا، یک شهید در محل حوزه علیمه امیرالمومنین (ع) به خاک سپرده می‌شود.
پیکر مطهر یک شهید به پدافند هوایی، دو شهید به روستای حاجی‌آباد بیرجند و دو شهید به روستای دستگرد بیرجند برای تشییع و تدفین منتقل خواهد شد.
6 شهید گمنامی که قرار است در شهرستان‌های درمیان، قاین و فردوس تشییع و تدفین شوند، امروز برای وداع مردم، به این سه شهرستان منتقل می‌شوند.
پیکرمطهر دو شهید از امروز به 7 روستای شهرستان درمیان منتقل می‌شود و فردا در روستای بورنگ تشییع و تدفین می‌شوند. پیکر مطهر این دو شهید سرافراز، امشب همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در یادواره شهدا مهمان مردم ولایت‌مدار روستای کوشکک از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان است. سخنران مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام در روستای بورنگ، حجت‌الاسلام و المسلمین مصیب خزاعی امام جمعه شهر قهستان است.
مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام در باغستان فردوس نیز همزمان با سایر نقاط استان فردا یکم اسفندماه با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه شهرستان فردوس برگزار خواهد شد و این شهدا برای وداع با مردم به روستاهای این منطقه منتقل خواهند شد.
همچنین مراسم شام غریبان شهادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها و شهدای گمنام سه‌شنبه‌شب همراه با یادواره 19 شهید باغستان فردوس در محل مسجد حضرت صاحب‌الزمانی باغستان‌علیا با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان گناباد برگزار خواهد شد.
مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنامی که قرار است در روستای موسویه از توابع شهرستان قاین برگزار شود نیز همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) است. شهدای گمنامی که مهمان مردم شهرستان قاین هستند برای وداع با مردم این شهر و روستاهای کارشک و کرغند و آرین‌شهر از امروز صبح تا امشب به این مکان‌ها منتقل خواهند شد. فردا از ساعت 9 صبح شهدای گمنام از ورودی روستای چاهک به سمت محل تدفین در روستای موسویه تشییع می‌شوند. سخران مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام در روستای موسویه سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصاالرضا علیه‌الاسلام خراسان جنوبی است.
 
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۴۴۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , شهدای گمنام , دهه فجر