سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

قبله برخی پول، ریاست و هوای نفسانی است/ خطر جنگ نرم بدتر از جنگ سخت است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه قبله برخی پول، ریاست، شهوت و هوای نفسانی است و این افرادهرگز راه به جایی نخواهند برد، گفت: هر کسی با هر چه که دوست داشته باشد محشور می‌شود ودر روایات داریم اگر کسی سنگی را دوست بدارد با همان محشور می‌شود.
قبله برخی پول، ریاست و هوای نفسانی است/ خطر جنگ نرم بدتر از جنگ سخت است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی شامگاه دوشنبه در یادواره شهدای روستای کوشکک، اظهار داشت: هر کالایی بازاری و هر نرخی جهتی دارد.
وی با اشاره به اهمیت قیمت‌گذاری درست یا نادرست، گفت: برای همیشه در دنیا نیستیم و به بازار دنیا آمده‌ایم و می‌خواهیم از دنیا برویم.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه آنچه که روزمره به دنبال آن می‌رویم به سرگرمی شبیه‌تر است، گفت: سرمایه‌ای که برای انسان نمی‌ماند سرمایه نیست بلکه وسیله آزمایش است.
عبادی با اشاره به طرح این سؤال که قیمت خود را چگونه تعیین می‌کنید؟ گفت: همه ما در گروه شناخت این مسئله هستیم که ملاک چیست و قیمت چقدر است؟
وی تصریح کرد: قیمت هر انسانی مساوی است با هدف وی که چه هدفی دارد چرا که هر کسی به اندازه هدف خود می‌‍ارزد و این یک مسئله سطحی نیست.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی  با بیان اینکه ارزش کارها را هدف تعیین می‌کند، گفت: نماز ما وقتی ارزش پیدا می‌کند که بر اساس هدف مشخصی باشد و وقتی خدایی باشد ارزش دارد و اگر کسی خدایی نباشد، ارزشی ندارد.
عبادی تأکید کرد: گرایش و هدف و جاذبه و دافعه نرخ افراد را تعیین می‌کند و اگر می‌خواهید بدانید چه ارزشی دارید ملاک این است که باطن نگاه کنیم چرا که یک قطب‌نما در دل است و هدف را نشان می‌دهد و باید ببینیم که چه کسی را و چرا دوست داریم و اگر خدایی هستید آنان را که خدایی هستند دوست دارید و اگر از آن‌هایی که هوایی و نفسانی هستند بدتان می‌آید باید سجده شکر به جا آورد که بسیار ارزشمند هستید.
وی با بیان اینکه قبله برخی پول، ریاست، شهوت و هوای نفسانی است و این افرادهرگز راه به جایی نخواهند برد، گفت: هر کسی با هر چه که دوست داشته باشد محشور می‌شود ودر روایات داریم اگر کسی سنگی را دوست بدارد با همان محشور می‌شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بیان کرد: حقیقت دین حب و بغض و جذب و دفع است و باید همه به یک نقطه که خدا است برگردد و باید دانست که خداوند در سینه انسان دو دل قرار نداده و در هر دل جز یک محبت راه ندارد.
عبادی خاطرنشان کرد: در رویش‌های انقلاب در بین نوجوانان و جوانان انسان‌های بسیار پیشرفته در فقه داشتیم و این نوجوانان در دوران دفاع مقدس بودند و تربیت اسلامی داشتند.
وی تبیین کرد: اینکه در راستای حب‌الله، حب اولیای الهی، محبت پیامبران و اهل بیت(ع) را نیز خداوند به ما داده است سرمایه ما است چرا که حاکی از سنخیت پاک است که خدا عطا کرده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تصریح کرد: انسان‌های آلوده، نفس‌پرست، هوی‌پرست و خودپرست تلاش می‌کنند تا محبت اهل بیت(ع) را از ما بگیرند و بزرگترین سرمایه ما را غارت کنند و به گفته خودشان همه گزینه‌ها روی میز است.
عبادی با بیان اینکه دنیا محل آزمایش است، گفت: معاویه سعی می‌کرد که محبت اهل بیت(ع) را از مردم بگیرد و با سخت‌افزار و جنگ سخت و حتی با جنگ نرم کاری می‌کرد که نسل جوان را از محبت علی(ع) بازدارد.
وی ادامه داد: اکنون نیز دشمنان از جمله سعودی و آمریکا با جنگ سخت تهدید و قتل‌عام می‌کنند و باید دید که در سوریه، عراق و یمن چه کردند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه ممکن است در جنگ نرم دشمن با تطمیع، رشوه و وعده وارد شود، گفت: باید حواسمان باشد که در مسئله حب و بغض دشمن بسیار کار می‌کند.
عبادی تأکید کرد: خطر جنگ نرم بدتر از جنگ سخت است.
وی با اشاره به شهادت حضرت زهرا(س)، گفت: می‌دانیم که با خاندان پیامبر(ص) چه کردند اما عده‌ای به در و دیوار می‌ز نند که این مسئله را انکار کنند ولی این در تاریخ قابل انکار نیست.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره وجود جریان انحرافی از ابتدای بعثت، گفت: جریانی وجود داشت که امام حسن(ع) را مسموم کرد و ادامه این جریان را در حادثه کربلا و تا زمان شهادت امام حسن عسکری(ع) مشاهده می‌کنیم و اگر در مورد حضرت زهرا انکار کنیم بقیه حرکت‌ها را چگونه می‌توان انکار کرد.
عبادی ادامه داد: در آن زمان نیز نفوذ غرب و سیستم حکومتی روم وجود داشته است.
وی با بیان اینکه امروز هم جنگ نرم و هم سخت وجود دارد، گفت: در آن زمان نیز تطمیع می‌کردند و جریاناتی را وعده می‌دادند و امروز نیز نفوذی‌ها اهداف پلید غرب را پیاده می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه اگر به راهی غیر از راه ولایت برویم به سرنوشت عمرسعد مبتلا می‌شویم، مسئله شهادت حضرت زهرا(ع) در ایشان خلاصه نمی‌شود و جریانی بوده تا امام حسن عسکری(ع) به شهادت رسیده‌اند.
عبادی افزود: غیر از این است که جریان نفوذی پیش آمده و غیر از این است که غیبت حضرت مهدی(عج) بر اساس همین مسئله خط نفاق است؟
وی بیان کرد: امروز آیا قتل مسلمین، سازش با دشمن و آنچه که عناصر سعودی و همراهانشان انجام می‌دهد و با صهیونیسم می‌سازند و طاعت از آمریکا می‌کنند قابل انکار است؟
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه کارشکنی‌ها در چهره‌های گوناگون مشاهده می‌شود، خاطرنشان کرد: آن‌ها در میدان عمل با زبان بی‌زبانی ماهیت خود را نشان داده و اهل ایمان بیش از گذشته ثابت قدم در مسیر عدالت هستند.
عبادی گفت: مصیبت حضرت زهرا(س) قابل انکار نیست و خود حضرت با عنایت این قضیه بوده که فرمود مرا در شب غسل بده، در شب کفن کن و دفن کن تا آن‌هایی که ظلم کردند  حاضر نشود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۴۷۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فاطمیه , جنگ نرم