چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۶
کارشناس مسائل مذهبی:

دشمن در شبکه‌های اجتماعی به دنبال ضربه به قوام خانواده‌ها است/ الگو قرار دادن سیره اهل‌بیت(ع) است را نیاموخته‌ایم

کارشناس مسائل مذهبی گفت: به دلیل اینکه کوچک‌ترین اجتماع خانواده است دشمن به دنبال خدشه وارد کردن به این نهاد سرنوشت‌ساز در جامعه است تا از این طریق قوام خانواده‌ها را از بین ببرند.
دشمن در شبکه‌های اجتماعی به دنبال ضربه به قوام خانواده‌ها است/ الگو قرار دادن سیره اهل‌بیت(ع) است را نیاموخته‌ایم
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن فیروزی شامگاه سه‌شنبه در حسینیه جماران بیرجند اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین نیازهای بشر امنیت و آرامش است که امروزه این دو مقوله با هم مخلوط شده است، اما ما شناخت درستی از این مقوله نداریم.
وی با بیان اینکه برخی از ما آسایش و آرامش را در امکانات مادی زندگی می‌دانیم، افزود: این آرامشی نسبی است اما به معنای واقعی آسایش پی نبرده‌ایم.
کارشناس مسائل مذهبی طرح سؤالی مبنی بر اینکه چرا اهل‌بیت(ع) با وجود مشکلات فراوان آرامش را به معنای واقعی کلمه داشتند، ادامه داد: اهل‌بیت(ع) می‌دانستند که هر چه به خداوند متعال نزدیک شویم بیشتر به آرامش واقعی دست می‌یابیم.
فیروزی اضافه کرد: اگر جوانان وصیت‌نامه شهیدان را مطالعه کنند قطعا به بصیرت شهدا پی خواهند برد چراکه شهدا به آرامش واقعی که رسیدن به خدا است، رسیده‌اند.
وی با اشاره به حادثه عاشورا عنوان کرد: امام حسین(ع) در روز عاشورا بر خلاف دشمن که سرگشته و مضطرب بود زیر تیغ دشمن آرامشی حقیقی داشتند که این آرامش امام حسین(ع) خود نتیجه عبودیت ایشان بود.
کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به اینکه کار انسان باید در مسیر رضای خدا باشد، خاطرنشان ساخت: امام خمینی(ره) پس از 15 سال دوری از وطن هنگام بازگشت به ایران علی‌رغم مخاطرات احتمالی از سوی رژیم پهلوی از آرامش بالایی برخوردار بودند به حدی که خبرنگار آن زمان با جواب‌های امام راحل متعجب شده بود.
فیروزی تصریح کرد: دلیل آرامش داشتن اهل‌بیت(ع) در اوج مصائب و شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در عصر کنونی، این است که آنان راه وصل شدن به معبود را برگزیدند.
وی با اشاره به اینکه امروز شبکه‌های اجتماعی دشمن به دنبال خدشه وارد کردن به قوام خانواده‌ها هستند، گفت: به دلیل اینکه کوچک‌ترین اجتماع خانواده است دشمن به دنبال خدشه وارد کردن به این نهاد سرنوشت‌ساز در جامعه است تا از این طریق قوام خانواده‌ها را از بین ببرند.
کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد: اگر والدین کمند محبت به فرزندان را درست ببندند در هر جای مملکت که فرزند این خانواده باشد دلش برای خانواده پر خواهد زد.
فیروزی به افزایش پرونده‌های طلاق توافقی در دادگاه‌ها اشاره کرد و افزود: متأسفانه یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش طلاق در جامعه اسلامی نبود محبت در خانه‌ها است که لازم است این نهاد با همراه شدن محبت پدر و مادرها باشد تا طلاق‌ها در جامعه ما کم شود.
وی با اشاره به اینکه ما الگوی گریه کردن در مراسم ائمه را از زندگی اهل‌بیت(ع) آموخته‌ایم، گفت: متأسفانه ما فقط فرهنگ گریه کردن در مراسم اهل‌بیت(ع) را آموخته‌ایم اما الگو قرار دادن سیره اهل‌بیت(ع) است را نیاموخته‌ایم.
کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به اینکه خانواده‌ها باید شرایط را برای جوانان در جهت رسیدن به آرامش واقعی مهیا کنند، اضافه کرد: به جوانان راه رسیدن به آرامش، آسایش و امنیت حقیقی را آموزش داده و شرایط را برای آنان مهیا کنیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۴۸۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جوانان , فضای مجازی