چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۸
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

تفکیک دین و دانش خطرآفرین است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: اگر دین و دانش از هم جدا شوند، بدترین خطر در کمین بشر است.
تفکیک دین و دانش خطرآفرین است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی، امروز (دوم اسفندماه)، در نشست کارگروه فرهنگ و تربیت دینی شورای فرهنگ عمومی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: فرهنگ بر اساس تعلیم و تربیت اسلامی تعلق می‌گیرد که باید در این زمینه مصوبه داشته باشیم .
وی با بیان اینکه تعلیم و تربیت اسلامی اهم وظایف کارگروه فرهنگ و تربیت دینی است، افزود: تمامی مشکلات، ضعف، عقب ماندگی‌ها و خرابی‌ها به خاطر این است که انسان جایگاه خود را در راستای جایگاه الهی پیدا نکرده و به عنوان یک حیوان بالفعل مشغول خرابکاری است.
امام جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه   فرهنگ بر اساس تعلیم و تربیت اسلامی تعلق می گیرد، تصریح کرد: باید در این زمینه مصوبه داشته باشیم.
عبادی اظهار کرد: باید کارگروه فرهنگ و تربیت دینی شورای فرهنگ عمومی استان در تمامی بخش‌ها مانند خانواده، آموزش های اجتماعی و کلاسیک که در تربیت و تعلیم موثر هستند، مصوباتی داشته باشد.
وی با بیان اینکه آموزش‌ها باید همراه با تربیت باشد، افزود: اگر دین و دانش از هم جدا شوند، بدترین خطر در کمین بشر است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه دین بدون دانش سر از خرافه درمی‌آورد، اظهار کرد: همچنین دانش بدون دین خطرساز است و باید در هر دو مقوله کار شود.
عبادی بیان کرد: باید از طریق رسانه‌ها و صدا و سیما راهکارهای نفوذ آفات به خانواده‌ها، اطلاع رسانی و به آن‌ها مشورت داده شود.
وی با بیان اینکه مساجد با قشر زیادی از جوانان در ارتباط هستند، افزود: باید بر روی برنامه‌های این مکان‌ها، تخصصی کار شود.
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه دشمن از طریق تلگرام کودکان را هدف قرار داده است، افزود: این یک آفت بوده که باید در کارگروه برای آن مصوبه داشته باشیم.
عبادی یادآور شد: باید در این کارگروه‌ها مصوباتی داشته باشیم که در برابر   آفات موجود اعتراض کرده و از آفات احتمالی پیشگیری کنیم.

 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۴۹۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جوانان , مساجد