دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۵
رئیس جهاد دانشگاهی:

مشکلی در تحقق اقتصاد مقاومتی وجود ندارد/ لزوم مطرح شدن مرکز دهکده گیاهان دارویی خراسان‌جنوبی در سطح بین‌المللی

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: با توجه به نیروی متخصص فراوان و وجود منابع طبیعی عظیم هیچ مشکلی در تحقق اقتصاد مقاومتی وجود ندارد
مشکلی در تحقق اقتصاد مقاومتی وجود ندارد/ لزوم مطرح شدن مرکز دهکده گیاهان دارویی خراسان‌جنوبی در سطح بین‌المللی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحمیدرضا طیبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: الگوسازی جهاد دانشگاهی استان‌های کشور در توسعه فناورانه و تجاری‌سازی و ساخت دانش‌بنیان بر اساس اقتصاد مقاومتی دنبال می‌شود.
وی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی برای توسعه الگوسازی خود تمام واحدهای جهاد دانشگاهی را براساس مزیت‌های استانی دیده است.
رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه در خراسان‌جنوبی با توجه به وجود گیاهان دارویی متعدد، تحقیقاتی توسط جهاد دانشگاهی این استان پیش‌بینی شده است، گفت: همچنین در زمینه زرشک، زعفران و عناب کار پژوهشی برای تکثیر علمی توجه شده تا در بحث تجاری‌سازی آن موفق عمل شود.
طیبی افزود: باید در زمینه کارهای فناورانه ورود یافته زیرا تأثیر فراوانی در سطح ملی و بین‌المللی با ارائه کارهای باکیفیت و شاخص دارد.
وی قول مساعد برای کمک به تجهیز مرکز دهکده گیاهان دارویی خراسان‌جنوبی را داد و افزود: باید این مرکز در سطح ملی و بین‌المللی مطرح شود.
رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه با توجه به نیروی متخصص فراوان و وجود منابع طبیعی عظیم هیچ مشکلی در تحقق اقتصاد مقاومتی وجود ندارد، اضافه کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توان داخلی و باور داشتن توانمندی‌های داخل و اراده داخلی و برنامه‌ریزی دراز مدت صورت می‌گیرد.
طیبی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی فعالیت‌های پژوهشی فراوانی را دنبال می‌کند، یادآور شد: در حوزه فناورانه فعالیت‌های خوبی در بخش صنعت نفت ایران در حال برنامه‌ریزی است که با حضور رئیس‌جمهور رونمایی می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین در بخش کانی‌های فلزی و غیرفلزی اقدامات خوبی توسط جهاد دانشگاهی دنبال می‌شود.
رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه در تمام دنیا مهم‌ترین مسئله انجام کار علمی و تجاری‌سازی آن در راستای توسعه است، گفت: از مسؤولین و دولت درخواست داریم تا با ایجاد زیرساخت‌های لازم و مناسب، جلوگیری از ورود محصولات خارجی که در داخل توان تولید آن وجود دارد، تولیدات داخلی را حمایت کنند.
طیبی یکی از زمینه‌های فعالیت جدی جهاد دانشگاهی را گیاهان دارویی دانست و اضافه کرد: جهاد دانشگاهی در این زمینه در بحث اهلی‌سازی و پرورش علمی گیاهان دارویی فعالیت می‌کند.
وی صادرات را قدم نخست تولید دانست و افزود: یکی از اقدامات جدی که در دستور کار جهاد دانشگاهی قرار دارد بحث صادارت محصولات با کیفیت بوده که در این راستا باید محصولات دارای شاخص‌های وزارت بهداشت باشد و بتوانیم ارتباط معقولی با دنیا داشته باشیم.
رئیس جهاد دانشگاهی اضافه کرد: دهکده گیاهان دارویی خراسان‌جنوبی باید به قطب علم و فناوری تبدیل شود که جهاد دانشگاهی در بحث تأمین زیرساخت‌های لازم به این پروژه کمک می‌کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۶۱۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد مقاومتی , جهاد دانشگاهی