دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۵
با هدف گسترش قابلیت‌های توسعه‌ای جهاددانشگاهی؛

انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین جهاددانشگاهی و استانداری خراسان‌جنوبی

با حضوردکتر طیبی، رییس جهاددانشگاهی کشور، تفاهم نامه همکاری مشترک بین جهاددانشگاهی و استانداری خراسان‌جنوبی امضا شد.
انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین جهاددانشگاهی و استانداری خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، امروز(۷ اسفند)، با هدف گسترش قابلیت‌های توسعه‌ای جهاددانشگاهی، تفاهم نامه همکاری بین محمدمهدی مروج الشریعه، استاندار خراسان‌جنوبی و دکتر حمیدرضا طیبی، رییس جهاددانشگاهی کشور امضا شد.
 تکمیل و تحقق کامل پروژه دهکده گیاهان دارویی تا پایان سال 1399 با اهداف مرکزی نمونه برای گردشگری هدفمند در حوزه گیاهان دارویی و مجتمع تحقیقاتی برای انجام پژوهش‌های کاربردی جدید و تداوم و تکمیل پژوهش‌های مرتبط با گیاهان دارویی به ویژه محصولات استراتژیک شامل عناب، زرشک و زعفران از موضوعات این تفاهم نامه بود.
همچنین تبدیل پروژه دهکده گیاهان دارویی به مرکزی برای آموزش تولیدکنندگان به ویژه روستاییان در راستای بهینه سازی تولید و فرآوری گیاهان دارویی، ایجاد پایلوت نیمه صنعتی برای فرآوری گیاهان دارویی، ایجاد مرکزی علمی برای شناسایی و  توانمندسازی و توسعه بازار داخلی و خارجی با نگاه ویژه به برندسازی از دیگر اهداف دهکده گیاهان دارویی است که در این تفاهم نامه آمده است. 
اجرای طرح های استانی در حوزه اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی و اشتغال روستایی و عشایری، برنامه ریزی و اجرای فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی با موضوعات گردشگری هدفمند،  افکارسنجی و  تمرکز بر برخی نیازهای اجتماعی از جمله ارتقای سطح نشاط و شادابی در جامعه از دیگر موضوعات تفاهم نامه بود.

انتهای پیام/4
  •  
     
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۶۱۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , گیاهان دارویی , جهاد دانشگاهی , استانداری