شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۸
در مسابقات قهرمانی سه‌گانه جهانی 2018 ابوظبی

دو قلوهای خراسان‌جنوبی بر سکوی چهارم و پنجم رقابت‌ها ایستادند

در مسابقات جهانی قهرمانی ورزش سه‌گانه 2018 ابوظبی سعید علیزاده و مسعود علیزاده از خراسان‌جنوبی در رده سنی 20 تا 29 سال رقابت‌ها جایگاه چهارم و پنجم را بدست آوردند.
دو قلوهای خراسان‌جنوبی بر سکوی چهارم و پنجم رقابت‌ها ایستادند
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، در مسابقات قهرمانی جهانی ورزش سه‌گانه 2018 نماینده‌های جمهوری اسلامی ایران هماورد برترین‌های دنیا شدند.
رقابت‌های جهانی سه‌گانه هرساله در 9 مرحله و به میزبانی کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود که مرحله نخست این ماراتن از 9 تا 12 اسفندماه جاری در ابوظبی امارات برگزار شد.
سعید و مسعود علیزاده ملی‌پوشان‌ خراسان‌جنوبی، بهزاد نوبری از تبریز و علی رضوانی از سمنان نماینده‌های جمهوری اسلامی ایران در مسابقات قهرمانی جهانی سه‌گانه 2018 ابوظبی بودند.
سعید علیزاده از خراسان‌جنوبی در رده سنی 20 تا 29 سال این مسابقات بر سکوی چهارم دنیا ایستاد و مسعود علیزاده نیز مقام پنجم جهان را بدست آورد.
گفتنی‌است؛ مسعود علیزاده در مسابقات جهانی کاپ آزاد 2017 امارات که 515 سه‌گانه‌کار از سراسر دنیا شرکت داشتند، مقام چهارم رقابت‌ها را بدست آورد و سعید علیزاده در جایگاه ششم مسابقات قرار گرفت.
سعید علیزاده ملی‌پوش سه‌گانه خراسان‌جنوبی نیز در پرونده ورزش بین‌المللی خود کسب سهمیه المپیک نوجوانان، مدال برنز آسیا، اخذ رتبه‌های هفتم و هشتم مسابقات آسیایی قزاقستان به همراه مسعود علیزاده، کسب رتبه سوم تیمی در رقابت‌های آسیایی تایوان را دارد و در کشور نیز مقام اول قهرمانی کیش، رتبه دوم قهرمانی قشم، مقام سوم مسابقات بهشهر را تصاحب کرده و چند سالی است که جزو سه نفر اول رشته سه‌گانه جوانان کشور است.
رشته ورزشی "سه‌گانه" یکی از رشته‌های المپیکی با طرفداران زیاد در جهان است که شامل یک‌هزار و 500 متر شنا، ۴۰ کیلومتر دوچرخه‌سواری و ۱۰ کیلومتر دو صحرانوردی می‌باشد و ورزشکار باید آن‌ را به صورت متوالی انجام دهد.

انتهای‌پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۷۳۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسابقات , المپیک