سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴
مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی :

۱۰۲ زندانی جرائم غیرعمد با ۹ میلیارد تومان بدهی آزاد شدند

مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی گفت: در سال جاری و تاکنون آزادی ۱۰۲ نفر رقم خورد که مبلغ ۹ میلیارد تومان بوده است که نقش اصلی را شکایت کنندگان داشته‌اند که با گذشت خود، لبخند را به خانواده‌ها برگرداندند.
۱۰۲ زندانی جرائم غیرعمد با ۹ میلیارد تومان بدهی آزاد شدند
 
 
 
 
 
به گزارش خراسان‌تایم به نقل از تسنیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شمس‌الدین امام جمعه شهرستان بشرویه در مراسم جشن گلریزان با تقدیر از حضور مسئولان و خیرین در این مراسم اظهار داشت: انفاق و کمک به زندانیان جرائم غیرعمد، نشاندن گل لبخند بر لبان فرزندانی است که در آستانه سال جدید چشم به راه دیدن پدر هستند.
امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه از مشکلات خانواده‌های زندانیان در بشرویه رفت و آمد به شهرستان‌های مجاور است گفت: خانواده زندانیان بشرویه برایشان سخت است که علاوه بر تحمل نداشتن سرپرست و مشکلات اقتصادی مسیر راه را  برای ملاقات زندانیان خود بپیمایند. 
وی افزود: پیشنهاد شد تا یک زندان یا بازداشتگاه در بشرویه احداث شود و قول می‌دهیم نسبت به تهیه زمین مساعدت شود که دو منطقه پیشنهاد شده و مسئولان و شوراها برای این امر پای کار هستند.
1300 خانواده زندانی تحت حمایت انجمن مردمی قرار دارند
مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی نیز در این همایش گفت: پنج درصد زندانیان جرائم غیر عمد هستند و 1300 خانواده زندانی تحت حمایت انجمن مردمی قرار دارند.
علی هاشمی گفت: 142 زندانی 14 میلیارد تومان مبلغ بدهی دارند که ستاد دیه مردمی می‌تواند ورود پیدا کند.
وی با اشاره به اهداف ستاد دیه مردمی گفت: سال 95 در ستاد دیه مردمی 115 نفر آزادی با 8 میلیارد تومان بدهی به همت خیرین و مردم انجام شده است.
مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی  افزود: از این میزان 3 میلیارد تومان گذشت شاکی داشته‌ایم و از وظائف ستاد دیه اقدام برای بدهی‌های زیر 200 میلیون تومان است.
وی با اشاره به زندانیان غیرعمد در استان گفت: در سال جاری و تاکنون آزادی 102 نفر رقم خورد که مبلغ 9 میلیارد تومان بوده است که نقش اصلی را شکایت کنندگان  داشته‌اند که با گذشت خود، لبخند را به خانواده‌ها برگرداندند.
هاشمی افزود: برخی مهریه‌های سنگین مشکلات زیادی ایجاد می‌کند و گاهاً از عهده ستاد دیه هم خارج می‌شود.
مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی با اشاره به وضعیت زندانیان استان گفت: 75درصد زندانیان خراسان جنوبی جرم آنان موادمخدر است و جرم سرقت در استان به 13 درصد رسیده و 5 درصد زندانیان جرائم غیرعمد هستند که 380 نفر را شامل می‌شوند و پرونده‌های دیگری هم دارند و زندانیان فقط غیرعمد حدود 190 نفر هستند.
 وی با اشاره به کمک‌های خوب مردم به زندانیان بیان کرد: فرهنگ سازی برای کمک به زندانیان غیرعمد کمک بزرگی برای این افراد است و ستاد دیه مردمی با برگزاری جلسات مختلف قدم‌های خیری را برداشته‌اند. 
هاشمی با اشاره به فعالیت‌های انجمن حمایت از زندانیان گفت: 1300 خانواده تحت پوشش انجمن‌ها هستند که فقط توسط مردم و خیرین کمک می‌شود.
 مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی در زمینه احداث بازداشتگاه یا زندان در بشرویه گفت: باتوجه به بعد مسافت با طبس و فردوس برای مردم این منطقه نیاز به بازداشتگاه و زندان احساس می‌شود که این روحیه مطالبه‌گری قابل تقدیر است که پیگیری خواهد شد.
 وی افزود: اگر بازداشتگاه قرار است ساخته شود باید در مرکز شهرستان باشد تا علاوه بر حفظ آبروی افراد و کاستن رفت و آمدها از دادگاه به بازداشتگاه مسیر کوتاه باشد.
حجت‌الاسلام علی‌اکبر حدادیان نیز خاطرنشان کرد: مردم شهرستان بشرویه همواره ثابت کرده‌اند که در تمامی حوزه‌های خیری می‌درخشند و در همین راستا رتبه اول استان را با توجه به سرانه جمعیت در کمک به عتبات عالیات از آن خود کرده‌اند و این فقط عشق و علاقه و اخلاص مردم شهرستان را نشان می‌دهد.
 امام جمعه موقت بشرویه و مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات با تاکید بر همت مردمی برای کمک به زندانیان جرائم غیرعمد بیان کرد: جشن گلریزان از بهترین محافل معنوی است چراکه خوشحال کردن قلب مومن از بهترین اعمال است تا  اشک فرزندی را تبدیل به خنده کنند.
وی افزود: با آزادی هر یک زندانی لبخند بر لب خیلی‌ها نشانده می‌شود.
حدادیان گفت: خیرینی می‌توانند با پرداخت مبالغ مدنظر خود به حساب جاری ستاد دیه استان نزد بانک ملی به شماره 0106341975006 و شماره حساب افتخاری عزیزان خیر در شهرستان بشرویه 0111619432008 نزد بانک صادرات در طول سال در راستای دریافت کمک‌های نقدی  در این راه خداپسندانه قدم بردارند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۸۰۲
کلمات کليدی: خراسان جنوبی , زندان , خراسان‌تایم