سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۶
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی:

مردم پای کار باشند فقر در جامعه از بین می‌رود/ 70 درصد مددجویان خراسان‌جنوبی سالمندان هستند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی گفت: اگر مردم پای کار باشند فقر در جامعه ما از بین می‌رود.
مردم پای کار باشند فقر در جامعه از بین می‌رود/ 70 درصد مددجویان خراسان‌جنوبی سالمندان هستند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، رضا سلم‌آبادی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) در زمان جنگ با وجود نیروهای متعهد مانند مردم اتفاقات خوبی را برای نظام جمهوری اسلامی رقم زده‌اند.
وی افزود: اگر مردم پای کار باشند فقر در جامعه ما از بین می‌رود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی گفت: آمار فقر و فاصله غنی و فقر در کشور زیاد است که اگر ما بتوانیم بر توان اصلی اتکا کنیم این مسئله به اشتغال و توان داخلی ما نیز کمک می‌کند که محرومیت‌زدایی می‌شود.
سلم‌آبادی بیان داشت: بر بحث توانمندسازی اقتصاد در کمیته امداد امام خمینی(ره) تأکید بسیار شده است و باید با ایجاد شغل برای نسل جوان جامعه به این الگو راه پیدا کنیم.
وی با اشاره به اینکه امسال چهلمین سالگرد کمیته امداد امام خمینی(ره) است، اذعان داشت: 23 دستگاه اشتغال در کشور وجود دارد که در استان ما 19 دستگاه مختص به اشتغال می‌باشد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: در سال جاری 82 میلیارد تومان اعتبار برای تأمین اشتغال به کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی در گام نخست به استانداری و اداره کار و رفاه اجتماعی بیرجند ابلاغ و بعد تخصیص اعتبار شد.
سلم‌آبادی افزود: از این 82 میلیارد تومان حوزه اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی 35 میلیارد تومان به امداد اختصاص داده‌ شده است.
وی بیان داشت: در سال گذشته سالم‌ترین دستگاه در حوزه اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) شناسایی شد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی با طرح سؤالی مبنی بر اینکه چرا پایداری کارهای اقتصادی مانند اشتغال مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) از درجه بالایی برخوردار است، عنوان کرد: ما در گام نخست مشاوره‌های قبل و بعد از طرح را برای مددجویان داریم و در گام بعد آموزش‌های قبل و بعد از شغلی را داریم که این آموزش‌ها حداقل تا 3 و یا حداکثر تا 5 سال برای مددجویان کمیته امداد ادامه دارد که خود این سبب تداوم شغلی افراد نیز می‌شود.
سلم‌آبادی افزود: سعی ما بر این است که کم‌ترین آسیب‌ها در بحث اشتغال مددجویان ما نباشد.
وی گفت: در سال گذشته 15 میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان در تبصره 26 قانون اختصاص داده شد که از این مبلغ 7 میلیارد تومان آن از طریق صندوق ولایت که بیش از 7 هزار شغل تعریف کرده است را که ما به این میزان شغل قانع نشدیم و گفتیم 200 شغل باید ایجاد شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) اذعان داشت: نزدیک به 52 میلیارد تومان وام تحصیلات اشتغال امداد است که با رشد چشم‌گیری روبه‌رو بوده است که در سال گذشته این اعتبار 22 میلیارد تومان بوده است.
سلم‌آبادی اذعان کرد: نگاه کمیته امداد بر این است که حتی سالمندان که توانایی انجام کاری را دارند هم برای آنان شغل ایجاد کند.
وی ادامه داد: در استان خراسان‌جنوبی 14 درصد خانوارها تحت حمایت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند که ما بیش از دو برابر به خانوارها کمک می‌کنیم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد مددجویان خراسان‌جنوبی سالمندان هستند، تصریح کرد: بیش از 2 هزار بیمار صعب‌العلاج تحت پوشش کمیته امداد در استان داریم.
سلم‌آبادی افزود: حداقل هزینه ماهیانه به هر خانواده بیمار صعب‌العلاج مبلغ 300 هزار تومان در دیگر استان‌ها است که ما بر اساس محدودیت اعتباری به این خانواده‌های بیمارهای صعب‌العلاج 100 هزار تومان به این خانوارهای مددجویان می‌دهیم.
وی افزود: با وجود اینکه بروز مشکلات بیماران صعب‌العلاج هر روز بیشتر می‌شود این مددجویان نیازمند توجه بیشتر هستند که دولت باید توجه ویژه‌تری را در این زمینه داشته باشد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی با اشاره به بلایای طبیعی در سال جاری، عنوان کرد: در سال جاری همه خانواده‌های مددجویان خود را تحت پوشش بیمه قرار داده‌ایم که از سیاست‌های بیمه‌ای این بود که هم خانوارها و هم لوازم منزلشان تحت پوشش بیمه داده شوند تا با وجود بلایای طبیعی امکانات منزلشان از دستشان نرود.
سلم‌آبادی افزود: در حوزه فرهنگی کمیته امداد یکی از سیاست‌های ما اعزام کاروان‌ به مراکز زیارتی و اردویی است.
وی با اشاره به اینکه صندوق ولایت را در سال گذشته در خراسان‌جنوبی بهره‌برداری کردیم، گفت: 4 هزار و 16 نفر از مددجویان مبلغی معادل 28 میلیارد تومان وام ضروری با کارمزد سه درصد دریافت کردند
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: صندوق ولایت نخستین صندوقی است که در سال گذشته در خراسان‌جنوبی به بهره‌برداری رسیده است.
سلم‌آبادی اذعان داشت: ما امسال میز خدمت را به مناطق محروم برده‌ایم که در سال گذشته با 12 دفتر در 11 شهرستان خراسان‌جنوبی فعال بوده و در سال جاری این 12 دفتر را به 21 دفتر رسانده‌ایم که زیاد شدن این دفاتر در شهرستان‌های استان خود نقطه قوت ما است.
وی گفت: 29 میلیارد تومان در حوزه مشارکت‌های مردمی تخصیص داده‌شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی افزود: در هر ماه بالغ‌بر 8 میلیارد تومان مستمری پرداخت می‌شود که بالغ‌بر 30 میلیون تومان به مددجویان کمک می‌کنیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۸۱۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد امام خمینی(ره) , فقر