چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۱
رئیس دانشگاه بیرجند:

نسبت دانشجو به جمعیت خراسان‌جنوبی یک‌به‌ ۴.۵ است/ تحصیل بیش از ۱۲ هزار دانشجو در دانشگاه بیرجند

رئیس دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه استان خراسان‌جنوبی شهر و استانی دانشگاهی است، گفت: به طوری که نسبت دانشجو به جمعیت استان یک‌به‌چهار و نیم و به ازای هر هزار نفر در استان یک نفر هیأت علمی تمام‌وقت در استان وجود دارد.
نسبت دانشجو به جمعیت خراسان‌جنوبی یک‌به‌ ۴.۵ است/ تحصیل بیش از ۱۲ هزار دانشجو در دانشگاه بیرجند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، خلیل خلیلی صبح امروز در نهمین همایش ملی پژوهش‌های زبان و ادبیات فارسی که به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود اظهار داشت: ضرب‌المثل‌های فارسی به تمام جوانب توجه داشته و هیچ موردی از این منظر دور نمانده است.
وی افزود: دانشگاه بیرجند افتخار دارد به عنوان دانشگاه مادر منطقه و نگین علمی شرق کشور میزبان این همایش است.
رئیس دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه شهر بیرجند و استان خراسان‌جنوبی شهر و استانی دانشگاهی است، یادآور شد: به طوری که نسبت دانشجو به جمعیت استان یک‌به‌چهار و نیم و به ازای هر هزار نفر در استان یک نفر هیأت علمی تمام‌وقت در استان وجود دارد.
خلیلی افزود: دانشگاه بیرجند با وجود بیش از 40 سال قدمت در حال حاضر محل تحصیل حدود 12 هزار و 500 دانشجو بوده که از این تعداد بیش از 500 نفر دانشجوی دکترا و 2 هزار و 500 نفر دانشجوی کارشناسی ارشد هستند.
وی با اشاره به فعالیت 860 هیأت علمی دانشگاه بیرجند گفت: در طی سه سال گذشته استاد تمام‌های این دانشگاه سه برابر شده است.
رئیس دانشگاه بیرجند با بیان اینکه به لحاظ رتبه‌های دانشگاهی، دانشگاه بیرجند جزو دانشگاه‌های سطح دو کشور در طی دو سال متوالی است، اضافه کرد: این دانشگاه دانشگاهی جامع با اهداف ملی است.
خلیلی با بیان اینکه به لحاظ رتبه‌بندی‌های جهانی رتبه دانشگاه بیرجند ارتقا یافته به طوری که رتبه 300 تا 350 دانشگاه‌های آسیایی را دارد، تصریح کرد:این موفقیت‌ها حاصل کار اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه بوده و نتیجه یک کار دسته‌جمعی است.
وی اضافه کرد: زبان و ادبیات فارسی بسیار شیرین و کهن بوده و نیاز بوده که بیشتر در عرصه‌های بین‌المللی معرفی شود که برای تحقق این امر انجام فعالیت‌های دوچندان در این حوزه طلبیده می‌گردد.
رئیس دانشگاه بیرجند به فعال‌تر شدن کرسی‌های زبان فارسی اشاره کرد و افزود: این امر کمک بزرگی بوده و باید زبان و ادبیان فارسی با توجه به موقعیتی که داشته جایگاه بالاتری یابد.
خلیلی افزود: سرمایه‌گذاری در آموزش عالی در این منطقه ثمربخش و بهره‌ور بوده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۸۲۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سرمایه‌گذاری , دانشگاه