چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۵
همزمان با سراسر کشور

زنگ جشن نیکوکاری در مدارس خراسان‌جنوبی نواخته می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی گفت: همزمان با سراسر کشور زنگ جشن نیکوکاری در مدارس استان نواخته می‌شود.
زنگ جشن نیکوکاری در مدارس خراسان‌جنوبی نواخته می‌شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، رضا سلم‌آبادی پیش از ظهر امروز در مراسم جشن نیکوکاری دبستان دخترانه علامه حلی بیرجند، اظهار داشت: جشن نیکوکاری جشن سپاس‌گذاری از خداوند است.
وی افزود: امسال در آستانه بیست‌وهشتمین سالگرد برگزاری جشن نیکوکاری هستیم که امروز همزمان با سراسر کشور نواختن زنگ جشن نیکوکاری در مدرسه‌های استان ما زده می‌شود و در این سه روز جشن در تمامی مدارس، میادین شهر و میعادگاه‌های نماز جمعه برگزار می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی اذعان داشت: جمع‌آوری کمک‌های دانش‌آموزان برای جشن نیکوکاری با توجه به سراسر کشور امروز در مدارس استان ما برگزار می‌شود.
سلم‌آبادی با اشاره به اینکه 17 اسفندماه سال جاری کمک‌های مردمی برای جشن نیکوکاری در میادین شهر بیرجند جمع‌آوری خواهد شد، بیان کرد: همچنین این جشن سه روزه در روز پایانی که در 18 اسفندماه در میعادگاه‌های نماز جمعه کمک‌های مردمی جمع‌آوری خواهد شد.
وی افزود: حدود 20 تا 25 درصد کمک‌ها از سوی دانش‌آموزان مدارس خراسان‌جنوبی جمع‌آوری می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی اذعان داشت: ما امروز جمع شدیم تا جشن مسؤولیت را که جشن محبت نام گرفته را برگزار کنیم.
سلم‌آبادی در جهت دادن کمک‌های مردمی به خانواده‌های تحت پوشش قول مساعد داد تا این کمک‌ها قبل از سال نو به این خانواده‌های نیازمند تحویل داده شود.
وی بیان داشت: در آموزشگاه‌ها 120 میلیون تومان کمک جمع‌آوری شد که بین دانش‌آموزان مدارس برای جشن نیکوکاری جمع‌آوری شد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی افزود: کمک دانش‌آموزان مدارس بیرجند به منزله کمک به دانش‌آموزانی است که از نظر مالی ضعیف‌تر هستند.
سلم‌آبادی با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) سه نوع کمک به خانواده‌های تحت پوشش دارد، خاطرنشان کرد: کمک نقدی، فکری و یا براساس تخصص افرادی که دارند کمک به خانواده می‌کنند.
وی گفت: تعداد 112 هزار پاکت نیکوکاری در بین دانش‌آموزان مدارس از هفته‌های قبل داده شده تا کمک‌های خود را به جشن نیکوکاری ارائه دهند که امروز این پاکت‌ها جمع‌آوری و بعد از جمع‌آوری مبالغ این کمک‌ها در بین خانواده‌های کمیته امداد توزیع خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: یک‌هزار و 227 پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی در استان داریم که از این تعداد یک‌هزار و 200 پایگاه ثابت و 27 پایگاه سیار در سطح استان در این سه روز متوالی کمک‌های مردمی را جمع‌آوری می‌کنند.
سلم‌آبادی افزود: از یک‌هزار و 227 پایگاهی که کمک‌های مردمی جشن نیکوکاری را جمع‌آوری می‌کنند تعداد 920 پایگاه در مدارس استان و 56 پایگاه در معابر خواهد بود.
وی ادامه داد: همچنین از این تعداد 222 پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی جشن نیکوکاری در مصلی‌های نماز جمعه، مراکز نیکوکاری و سطح سازمان بسیج خواهد بود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی گفت: یک‌هزار و 58 نفر هم همکاری افتخاری در جمع‌آوری کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری را انجام می‌دهند.
سلم‌آبادی بیان کرد: بیش از 80 درصد نیروهایی که در جمع‌آوری کمک‌های مردمی به ما کمک می‌کنند نیروهای افتخاری هستند که با امداد همکاری دارند تا کمک‌های مردمی را به دست نیازمندان برسانند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۸۲۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , جشن نیکوکاری