يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۵
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت:

کشف مواد مخدر در خراسان جنوبی 55 درصد افزایش یافت

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 43 تن و 500 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 55 درصد افزایش داشته است.
کشف مواد مخدر در خراسان جنوبی 55 درصد افزایش یافت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، سردار مجید شجاع روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این مدت 207 هزار تماس با مرکز فوریت های پلیس استان برقرار شده است که رشد 9 درصدی را نسبت به مدت مشابه پارسال دارد. 
وی ادامه داد: از این تعداد بیش از 145 هزار تماس با افزایش 28 درصدی عملیاتی شده و نیز تماس های راهنمایی 22 درصد نیز کاهش داشته است. 
وی از افزایش 52 درصدی کشف سوخت قاچاق و 22 درصدی کشف انواع سلاح جنگی و شکاری در استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: در مدت یاد شده کشف خودروهای سرقتی 53 درصد افزایش داشته است. 
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به افزایش کشف 17 درصدی مجموع سرقت‌ها در استان در سال جاری افزود: سرقت خودرو 81 درصد افزایش داشته و 70 درصد پرونده‌ها در این ارتباط منجر به کشف شده است. 

**کشف 60 هزار انواع مواد محترقه در استان 
سردار شجاع با اشاره اینکه از ابتدای امسال تاکنون 60 هزار انواع مواد محترقه در استان کشف شده است، گفت: این میزان کشفیات نسبت به سال گذشته 160درصد افزایش دارد و در این ارتباط نیز 18 مغازه به دلیل عرضه غیر مجاز مواد محترقه پلمپ شدند. 
وی با اشاره به آمادگی پلیس برای چهارشنبه آخر سال اظهار کرد: ماموران انتظامی به شدت با افرادی که قصد ایجاد مزاحمت و خطر برای خانواده‌ها را دارند مقابله و برخورد می کند. 
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بر نظارت، مراقبت و هشدار خانواده ها ، معلمان و افراد تاثیر گذار جامعه به دانش آموزان و فرزندانشان نسبت به خطرات استفاده از مواد محترقه در چهارشنبه سوری تاکید کرد. 
وی تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال و مراسم چهارشنبه سوری، واحدهایی که نسبت به فروش مواد محترقه غیر مجاز اقدام کنند تا 15 فروردین محل کسب و کار آنان پلمپ می شود و خودروهای حمل این مواد نیز تا پایان تعطیلات نوروز 97 توقیف می شوند. 
وی ادامه داد: در چهارشنبه سوری پارسال سه نفر در استان مجروح و 50 درصد از افراد دستگیر شده در ارتباط به فروش مواد محترقه دستگیر شدند. 
سردار شجاع گفت: از ابتدای امسال تاکنون 874 دستگاه خودروی متخلف با بیشتر از 10 میلیون ریال خلافی و 12هزار موتورسیکلت متخلف که حرکات نمایشی انجام دادند توقیف شدند. 
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی ادامه داد: در مدت یاد شده 37 هزار فقره گواهینامه صادر و شماره گذاری 38 هزار فقره خودرو و موتورسیکلت نیز در استان انجام شده است. 
وی انجام تست اعتیاد و مشروبات الکلی از رانندگان ، کشف و توقیف یکهزار دستگاه انواع خودرو و 77 موتورسیکلت از قاچاقچیان مواد مخدر را از دیگر فعالیت های نیروی انتظامی استان در سال جاری ذکر کرد. 

** افزایش 22 درصدی تصادفات در استان 
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از وقوع 4 هزار و 300 فقره تصادفات شهری و برون شهری در این مدت خبر داد و گفت: این تعداد نست به مدت مشابه پارسال 22 درصد افزایش یافته است. 
وی یادآور شد: در مدت یاد شده تصادفات درون شهری 11 درصد کاهش و تصادفات برون شهری نیز 20 درصد در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. 
سردار شجاع بیان کرد: در سال جاری 240 نفر بر اثر تصادفات در استان کشته شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 16درصدی دارد. 
به با اشاره به طرح نوروزی پلیس‌ ستان گفت: در این طرح 100 دستگاه خودروی محسوس و 20 دستگاه خودروی نامحسوس پلیس در جاده‌های استان در ایام نوروز 97 بر امور ترافیکی و رانندگی نظارت می کنند. 
به گفته وی، عامل انسانی بر اثر بی توجهی به مقررات راهنمایی و رانندگی و تخطی از سرعت مطمئنه علت افزایش تصادفات در استان است.
وی از افزایش هشت درصدی تماس با سامانه 197 پلیس در استان خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون 13 هزار و 500 تماس با این سامانه برقرار شده که تقدیر از کارکنان انتظامی 23 درصد نسبت به پارسال افزایش داشته است. 

** افزایش 85 درصد جرایم سایبری در استان 
سردار شجاع با اشاره به افزایش 85 درصدی جرائم سایبری از ابتدای امسال تاکنون در استان، بیان کرد: کشف جرایم سایبری 40 درصد و دستگیری متهمان سایبری 90 درصد افزایش داشته است. 
فرمانده انتظامی استان تاکید کرد: برداشت غیر مجاز از حساب‌های بانکی، کلاهبرداری های اینترنتی، مزاحمت های اینترنتی و انتشار تصاویر خصوصی از بارزترین جرایم فضای سایبری در استان بوده است. 
وی همچنین از راه اندازی دفتر تخصصی مشاوره پیشگیری از اعتیاد در مرکز استان خبر داد و گفت: در سال جاری 6 هزار و 500 نفر از خدمات مراکز مشاوره ای پلیس و واحدهای مددکاری کلانتری های استان بهره‌مند شدند و 83 درصد پرونده‌های موجود در کلانتری ها منجر به سازش شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۹۲۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مواد مخدر , سایبری