دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۰
مسؤول امور روحانیون سازمان اوقاف و امور خیریه خبر داد

اجرای طرح آرامش بهاری از ۲۵ اسفندماه/وجود ۶ هزار موقوفه درمانی در سطح کشور

مسؤول امور روحانیون سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: طرح آرامش بهاری از 25 اسفندماه جاری تا فروردین‌ماه سال آینده در بقاع متبرکه اجرا می‌شود.
اجرای طرح آرامش بهاری از ۲۵ اسفندماه/وجود ۶ هزار موقوفه درمانی در سطح کشور
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمد نوروزپور صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح آرامش بهاری چند سالی بوده که توسط سازمان اوقاف و امور خیریه کشور جهت برنامه‌ریزی برای تعطیلات نوروزی مجاوران و مسافران در بقاع متبرکه اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: امسال طرح آرامش بهاری در یک‌هزار و 500 بقعه متبرکه کشور اجرا می‌شود.
مسؤول امور روحانیون سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به برنامه‌ریزی سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای اسکان مسافران نوروزی در بقاع متبرکه گفت: این موضوع در تمام بقاع متبرکه کشور پیش‌بینی شده است.
نوروزپور یادآور شد: برنامه‌های فرهنگی متنوعی در بقاع متبرکه کشور برای لحظه تحویل سال برنامه‌ریزی شده است.
وی با بیان اینکه طرح آرامش بهاری از 25 اسفندماه جاری تا  فروردین‌ماه سال آینده در بقاع متبرکه اجرا می‌شود، اضافه کرد: همچنین خیمه‌های معرفت در جوار بقاع متبرکه برپا و غرفه‌ها و برنامه‌های مختلفی را دنبال می‌کند.
مسؤول امور روحانیون سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه نیات واقفان در کشور متفاوت بوده به طوری که در حوزه درمانی در حال حاضر 6 هزار موقوفه وجود دارد، تصریح کرد: این نشان از توجه مردم خیر از گذشته به بحث سلامت نیازمندان دارد.
نوروزپور با اشاره به موقوفات موجود در حوزه علمی گفت: در سطح کشور بیش‌از 400 دانشگاه موقوفه و بیش‌از یک‌هزار و 400 مدرسه وقفی توسط خیران وقف شده است.
وی ادامه داد: همچنین در سطح کشور بیش‌از 70 هزار مسجد و بیش‌از 15 هزار حسینیه توسط خیران وقف شده است.
مسؤول امور روحانیون سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: از سال 89 تاکنون بیش‌از 500 هزار صفحه وقف‌نامه خوانده و بازبینی و بازنویسی شده و در سامانه جامع سازمان اوقاف و امور خیریه بارگذاری شده است.
نوروزپور با اشاره به همکاری دستگاه‌های مختلف با سازمان اوقاف‌، تصریح کرد: در حال حاضر 18 تفاهم‌نامه با دستگاه‌های مختلف برای احقاق حقوق موقوفات و استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی منعقد شده است.
وی از وجود 9 هزار و 440 موقوفه در خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: این موقوفات دارای 23 هزار رقبه است.
مسؤول امور روحانیون سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: همچنین در خراسان‌جنوبی 96 امامزاده و بقعه متبرکه وجود دارد.
نوروزپور با بیان اینکه 6 هزار مبلغ در سراسر کشور برای همکاری با سازمان اوقاف و امور خیریه در برنامه‌های مختلفی که در طول سال توسط این سازمان دنبال می‌شود همکاری می‌کنند، گفت: برای اجرای طرح آرامش بهاری یک‌هزار و 400 نفر از مبلغان با این سازمان همکاری دارند.
وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر سوق دادن مردم به سمت موقوفات جدید و مورد نیاز جامعه، اضافه کرد: این اتفاق توسط سازمان اوقاف و امور خیریه رقم خورده به طوری که مشاوره وقف راه‌اندازی شده که نیازهای هر استان احصاء و براساس آن مردم به سمت وقف‌های مورد نیاز سوق داده می‌شوند.
مسؤول امور روحانیون سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در خراسان‌جنوبی این نیاز در حوزه علم و فناوری وجود دارد، تصریح کرد: بحث وقف‌های دسته‌جمعی یکی از اقدامات سازمان اوقاف و امور خیریه بوده که از سال‌های گذشته دنبال می‌شود و در همین راستا سه بیمارستان تخصصی سرطان در شهرهای تهران، اراک و شیراز ساخته می‌شود که در حال حاضر اوراق وقفی آن چاپ و از طریق بانک ملت عرضه می‌گردد و مردم می‌توانند با خرید این اوراق در این کار خیر سهیم شوند.
نوروزپور خاطرنشان کرد: به مسؤولین خراسان‌جنوبی توصیه می‌شود نیازهای استان را احصاء تا وقف‌های جمعی در این زمینه کلید بخورد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۹۳۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اوقاف , وقف