دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۱
رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی:

۷۰ گروه جهادی در نوروز ۹۷ به مناطق محروم خراسان‌جنوبی اعزام می‌شوند

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: ۷۰ گروه جهادی طی نوروز ۹۷ به مناطق محروم استان اعزام می‌شوند .
۷۰ گروه جهادی در نوروز ۹۷ به مناطق محروم خراسان‌جنوبی اعزام می‌شوند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، مهدی هنری، امروز (21 اسفند) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: تفاهم نامه ای بیش از یک میلیارد تومان بین بسیج سازندگی استان و آستان قدس منعقد شده است .
وی افزود: بسیج سازندگی در سه حوزه از جمله حوزه عمرانی و محرومیت زدایی، اقتصاد مقاومتی و اشتغال و اردوهای جهادی فعالیت می کند .
  رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه بسیج سازندگی مجری پروژه های عمرانی است، تصریح کرد : در سال های اخیر اعتبارات پروژه های عمرانی کاهش یافته بود و در سال 96 برای 20 پروژه عمرانی در استان 2 میلیارد و یکصد میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شد .
  هنری ادامه داد: قرارگاه محرومیت زدایی سپاه 50 درصد از اعتبارات 20 پروژه عمرانی را تامین کرد و مابقی این اعتبارات از طریق خیرین تامین شد .
  وی با اشاره به اینکه در سال جاری، 50 پروژه محرومیت زدایی با اعتبار 2 میلیارد تومان در استان داشتیم، ادامه داد: این پروژه ها تاکنون 90 درصد پیشرفت داشته است و مقرر شده تا در اوایل اردیبهشت 97 به بهره برداری برسند .
رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی با توجه به برگزاری همایش چوپانان در استان، اظهار کرد: این همایش برای اولین بار در خراسان‌جنوبی برگزار شد و افراد تجلیل شده کسانی بودند که نقش به سزایی در اقتصاد مقاومتی و تولید دام در استان داشته اند و در سال آینده بخش دیگری از این افراد تجلیل خواهند شد .
  هنری به اقدامات فرهنگی این سازمان اشاره کرد و افزود: برای اجرای کارهای فرهنگی یک میلیارد تومان در نظر گرفته ایم که امیدواریم تخصیص پیدا کند .
  وی با بیان اینکه 81 پروژه عمرانی با اعتبار 5 میلیارد و 500 میلیون تومان در سال 96 با مشارکت قرارگاه پیشرفت و آبادانی تعریف شده بود، خاطرنشان کرد: این پروژه ها تاکنون 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و پیش بینی می شود که در اردیبهشت 97 افتتاح شوند . 
رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی استان با آستان قدس رضوی در سال 96 تفاهم نامه ای منعقد کرده است، گفت: این تفاهم نامه در خصوص پروژه های منابع آبی با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان است .
  هنری بیان کرد: آستان قدس رضوی از ابتدای سال 96 در برخی از دهستان های خراسان‌جنوبی در خصوص محرومیت زدایی ورود پیدا کرده است و دهستان های لانو سربیشه، گزیک درمیان و بندان شهرستان نهبندان از جمله این روستاها هستند و در یک ماه گذشته آستان قدس رضوی در دهستان زیرکوه نیز فعالیت خود را آغازکرده است .
  وی با اشاره به اینکه طرح تشکیل صندوق های روستایی اجرایی می شود، بیان کرد: با کمک قرارگاه جوادالائمه (علیه السلان) یکصد و 91 نفر از بهبودیافتگان موادمخدر را برای کسب مهارت شناسایی کردیم و از این تعداد 10 نفر مشغول به کار شده اند .
  وی با بیان اینکه چهار گروه جهادی غیربومی و 68 گروه جهادی بومی در نوروز 97 به مناطق محروم استان اعزام می شوند، افزود: 14 هزار نفر در قالب 920 گروه جهادی بومی و 22 گروه جهادی غیربومی طی سال 96 در مناطق محروم استان حضور یافتند .
  رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه 209 گروه جهادی سطح بندی شده در استان وجود دارد، یادآور شد: طرح GIC را برای افزایش اثربخشی گروه‌های جهادی اجرایی خواهیم کرد .
 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۹۴۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج , اقتصاد مقاومتی