سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
خبر خوب فرماندار بیرجند:

۱۰ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید بازگشتند/ ایجاد ترمینال صادراتی خراسان‌جنوبی در دستور کار

فرماندار بیرجند گفت: در بخش کشاورزی و صنعت و معدن از حدود ۶۰ واحد تولیدی راکد ۱۰ واحد به چرخه تولید بازگردانده شد.
۱۰ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید بازگشتند/ ایجاد ترمینال صادراتی خراسان‌جنوبی در دستور کار
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علی ناصری صبح امروز در کمیته اشتغال شهرستان بیرجند، به تعهد اشتغال شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: پیگیری‌ها و اهتمام دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها سبب شد اشتغال ایجاد شده بالاتر از سقف مشخص شده باشد.
وی بر لزوم جذب مابقی تسهیلات از ردیف‌های اعتباری تأکید کرد و بیان داشت: جذب 80 درصدی  تعهد اشتغال کمیته امداد و جذب 60 درصدی بهزیستی شهرستان نشان می‌دهد که شاید متقاضی واجد شرایط دیگر موجود نباشد.
فرماندار بیرجند با اعلام این مطلب که جهت جذب اعتبارات اشتغال‌زایی شهرستان تا تیرماه 97 فرصت باقی است، به جذب اعتبارات بهزیستی اشاره و مطرح کرد: باید تغییراتی در آیین‌نامه‌ها داده شود تا بتوانیم اعتبارات اشتغال بهزیستی را  به بستگان درجه اول آن‌ها بدهیم.
ناصری به مصوبات ستاد راهبری و اقتصاد مقاومتی شهرستان که با حضور استاندار برگزار شد اشاره کرد و یادآور شد: استاندار دستورات خوبی برای شهرستان دادند که یکی از آن‌ها اختیار تام به فرماندار در برخی مسائل بود.
وی اعلام کرد: در حوزه فعال کردن واحدهای راکد که امکان برگشت به تولید ندارد و یا زیر ظرفیت کار می‌کنند دستورات خوبی اخذ شد.
فرماندار بیرجند با بیان اینکه در بخش کشاورزی و صنعت و معدن از حدود 60 واحد تولیدی راکد 10 واحد به چرخه تولید برگردانده شد، تبیین کرد: از مهم‌ترین اهداف سال آینده بررسی دقیق‌تر معضلات واحدهای تولیدی، صنفی و تجاری بزرگ است.
ناصری توسعه گردشگری را از دیگر ظرفیت‌های شهرستان بیرجند اعلام کرد و بیان داشت: در این حوزه نیازمند همکاری تمام سازمان‌ها حتی سازمان‌های غیرمرتبط با صنایع‌دستی و گردشگری هستیم.
وی با اشاره به اینکه توسعه گردشگری از زیرساخت‌های مهم توسعه استان به شمار می‌رود، ادامه داد: باید از توانمندی سایر شهرستان‌ها در این حوزه استفاده کنیم.
فرماندار بیرجند اعلام کرد: همچنین بحث ترمینال صادراتی استان با توجه به وجود منطقه ویژه در جوار فرودگاه در دستور کار سال آینده شهرستان بیرجند قرار دارد.
ناصری تشکیل اتاق فکر برای توسعه شهرستان به‌ویژه توسعه اشتغال را از دیگر برنامه‌های سال آینده ذکر کرد و اظهار داشت: همه مدیران باید در این زمینه تلاش کنند تا امکان توسعه تجاری شهرستان بیشتر شود.
وی حوزه آی‌تی را از ظرفیت‌های مغفول‌مانده در شهرستان بیرجند بیان کرد و افزود: باید به سمت نوآوری‌هایی برویم که بستر فناوری اطلاعات به ما بدهد.
فرماندار بیرجند با یادآوری این مطلب که باید از تمام پتانسیل‌های عینی و تجاری استان بهره کافی ببریم، عنوان کرد: همچنین باید بین دانشگاه، پارک علم و فناوری و دستگاه‌های متولی اشتغال ارتباط موثری صورت پذیرد و از ظرفیت‌های این حوزه به درستی استفاده شود.
ناصری با تأکید بر اینکه باید به سمت و سوی بهره‌برداری از ظرفیت‌های شهرستان پیش رویم، اضافه کرد: باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشاورین داخل و خارج شهرستان معضلات حوزه اشتغال را مرتفع کنیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: موضوع تولید و اشتغال باید در سرفصل برنامه‌های سال آینده دستگاه‌های اجرایی قرار و از تمام فرصت‌ها و برنامه‌ها استفاده کنیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۰۱۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , صادرات , اشتغال