سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۲
هفته‌نامه کتاب/35

گامی به‌سوی مطالعه و تفکر

مطابق هر هفته و برای بالابردن سطح و فرهنگ و آگاهی، در جهت التماس تفکر و مطالعه، کتابی نوشته بزرگان بومی استان خودمان را معرفی می‌کنیم تا با توجه به آن و مطالعه آثار افراد مطلع سطح اطلاعاتمان از وضع موجود، بهبود یابد و امید است که همین روند و رویه در ادامه نیز ادامه دهیم تا به سعادت برسیم و آگاهی و اطلاعات کسب کنیم.
گامی به‌سوی مطالعه و تفکر
 
به‌گزارش خراسان‌تایم چرتکه را که برداری خیلی خیلی وقت کم می‌آوری برای خواندن کتاب‌هایی که فقط اسمشان را شنیده‌ای یا دوست داری آن‌ها را مطالعه کنی، دیگر چه رسد به اینکه بخواهی کتاب‌های آن کتاب‌فروشی را از دم به مطالعه بنشینی؛ خلاصه آنکه شنیده‌اید می‌گویند: «هرچه تو پیش نروی دیگری پیش می‌آید» حالا نقل ماست هر چه قدر کتاب نخواهیم، روزانه هزاران کتاب دیگر به لیست کتاب‌های در حال انتظار برای خواندنمان اضافه می‌شود.
باید ساعتی تفکر کرد و یک تصمیم جدی و مصمم گرفت. شاید بتوان کمی در روز از وقت‌های بیهوده و بی‌ارزش زد و کتاب خواند و کمی به فکر غذای روح به‌مانند غذای جسم بود.
معرفی کتاب «مامان و معنی زندگی»
مامان و معنی زندگی
دکتر اروین یالوم، استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد، در این شش داستان مسحور کننده و برگرفته از تجربه بالینی‌اش، با رهنمون ساختن بیماران - و خویش - به سوی تحول، بار دیگر ثابت می‌کند، کاشف بی‌محابای روان آدمی است. مامان و معنی زندگی، نگاهی گذرا، به غایت ارزشمند و البته کم و بیش ممنوع، به درون قلب و ذهن درمانگر می‌اندازد تا در این میان توانایی‌های منحصر به فرد هر رابطه انسانی را روشن می‌سازد.
 
‌"اروین یالوم با طنز و خودآگاهی توأمان، ما را نرم نرمک تا پرتگاه مرگ، تا لبه‌ جنون و تا ژرفای نومیدی می‌برد. دکتر یالوم با ما، یعنی خوانندگانش، همانطور دلسوزانه همدلی می‌کند که با بیمارانش؛ درونش را به تمامی و با صراحت آشکار می‌سازد تا بلکه بتوانیم در کنار یکدیگر با حقایق جانفرسای هستی روبرو شویم و به زندگی مان معنا و شکوه ببخشیم. مطمئنم مامان به او افتخار می‌کند."
هرولد ریمیس، تهیه کننده و کارگردان فیلم Analyze That
 
‌"اروین یالوم در این داستانهای تحسین برانگیز، غنای تجربه‌اش را به عنوان یک روان درمانگر با دانش وسیعش در فلسفه و ادبیات و نیز با انسان دوستی عمیقش در هم می‌آمیزد. او با همان مهارتی که بیمارانش را به درمان جلب می‌کند، خواننده را  با قصه‌هایش همراه می‌سازد."
دکتر دیوید اسپیگل، نویسنده کتاب زیستن ورای مرزها
 
 "یالوم بر خلاف بیشتر روان درمانگران می‌تواند قصه بگوید و چنان خوب از عهده این کار برمی‌آید که به راحتی فراموش می‌کنی آنچه می‌خوانی، چکیده هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌ها، کار روان‌ درمانی است، او صراحت و سبک و سیاقی رشک انگیز در این کار دارد."


انتهای‌پیام/2/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۰۲۳