سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۵

زندگی‌نامه شهدا خراسان جنوبی/8

هر هفته معرفی یک شهدای 8 سال دفاع مقدس استان خراسا‌ن‌جنوبی
زندگی‌نامه شهدا خراسان جنوبی/8
 
شهید محمد بهمدی به تاریخ 1/7/1342 در روستای سرو باد از توابع خور شهرستان خوسف متولد و در تاریخ 10/12/1364 حین عملیات والفجر 8 درمنطقه عملیاتی آبادان به فیض شهادت نائل شد.

شهید محمد بهمدی به تاریخ اول مهرماه سال 1342 در روستای سرو باد از توابع خورشهرستان خوسف دیده به جهان گشود. دوران کودکی خود را در دامان خانواده‌ای مذهبی که از انسان‌های سخت کوش و پرتلاش عشایر بودند، گذراند. مقطع ابتدایی را در زادگاهش سپری کرده وسپس به دلیل نبود امکانات تحصیلی مجبور به ترک روستا و عزیمت به شهرستان بیرجند شد. او توانست در سال 1363 در رشته اقتصاد اجتماعی دیپلم خود را بگیرد. در طول دوران تحصیل علاقه زیادی به مطالعه کتب مختلف، ازجمله آثارشهید مطهری و دستغیب و سایر اندیشمندان اسلامی از خود نشان داده و ساعاتی را در طول شبانه روز به مطالعه این کتب اختصاص می‌داد.
پس از اتمام تحصیلاتش، به روستای زادگاهش برگشت و نقش مؤثری در برپایی جلسات مذهبی ایفا می‌نمود. در تظاهرات علیه رژیم پهلوی شرکت داشت و چون شب فرا می‌رسید، همراه تعدادی از دوستان بر دیوار شعار می‌نوشتند واعلامیه پخش می‌کردند. نمازهایش را به موقع می‌خواند. تعهد وعشق به انقلاب و امام(ره) و پاسداری از آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی ایران، او را برآن داشت که به عضویت بسیج درآمده و تلاش و کوشش خود را در این نهاد مقدس به کار گیرد.
با فرارسیدن وی به سن سربازی و آماده شدن برای گذراندن خدمت زیر پرچم، دوره سربازی خود را دریکی از پادگانهای آموزشی تهران، برای کار با توپ و آتشبارهای پدافندی سپری نموده و کار با این ادوات را آموخت.
حب و دوستی وطن، عشق به نظام مقدس جمهوری اسلامی، اطاعت از فرامین رهبرکبیر انقلاب، پاسداری از ناموس و فراگیری درس از دانشگاه عظیم انسانی در جبهه های نبرد حق علیه باطل، او را با شوق و اشتیاق به سمت جبهه ها کشاند و پس از طی مراحل آموزشی، راهی جزیره مجنون شد. هنگامه عملیات والفجر8، او نیزمانند دیگر رزمندگان اسلام در این عملیات نقش آفرینی نمود. سرانجام در تاریخ 10/12/1364 در منطقه عملیاتی آبادان، براثراصابت ترکش بمباران هوایی، توسط هواپیماهای دشمن بعثی، به فیض شهادت نائل شد. روحش شاد و یادش گرامی.

انتهای‌پیام/2/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۰۲۴