سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۰
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خطاب به مسؤولین منابع طبیعی:

از طریق شواهد کسب اطلاع و مالکیت زمین‌ها را مشخص کنید/ آزاد بودن قانون برای آقازاده‌ها و محدودیت برای مردم محروم

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه یک مدیرکل به خوبی می‌تواند این مسائل را بداند، مطرح کرد: مردم روستا، مردمی صادق هستند و چه زحمتی دارد از راه قرائن و شواهد کسب اطلاع کنیم و تشخیص دهیم راست می‌گوید یا دروغ.
از طریق شواهد کسب اطلاع و مالکیت زمین‌ها را مشخص کنید/ آزاد بودن قانون برای آقازاده‌ها و محدودیت برای مردم محروم
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در نشست مشترک ائمه جمعه استان با مدیران منابع طبیعی و جهاد کشاورزی استان پیرو مطالبات مردم، اظهار داشت: امیدواریم مشکلاتی که در این راستا در بین جامعه مطرح است با هم‌اندیشی مدیران مربوطه حل شود.
وی بیان داشت: هر امر و کاری که بخواهد به نتیجه برسد باید در قالب طرح ارائه و دارای طرح، قانون و مقررات و مقدمه باشد که در این صورت به نتیجه می‌رسد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه قوانین اسلام بر اساس عدالت است و به وسیله این قوانین باید کشور آباد شود، تصریح کرد: انقلابی که به وسیله مردم و رهبری فقیه عادل صورت گرفت قوانین آن همان قوانین اسلام است.
آباد کردن زمین؛ یکی از فلسفه‌های وجودی انسان در عالم
عبادی آباد کردن زمین را یکی از فلسفه‌های وجودی انسان در عالم ذکر کرد و یادآور شد: قوانینی که در این راستا در اسلام آمده همه مطابق با این هدف است و آنچه در آن مشکل داریم این است که چه کسانی می‌خواهند این قوانین را اجرا کنند.
 وی با تأکید بر اینکه هیچ کس در قوانین اسلام که بر اساس عقل و وحی است نمی‌تواند تخطئه کند اما نوع اجرا فرق می‌کند، اضافه کرد: در حدیثی از امام علی(ع) نقل شده است؛ اسلام که به دست بنی‌امیه برسد به گونه‌ای آن را اجرا می‌کنند که مثل پوستین وارونه وحشت‌زا است.
منشأ تمام مشکلات؛ اجرای نادرست قوانین
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با ابراز تأسف از اینکه در انواع و اقسام مسائل مانند مسائل خانوادگی، بین‌المللی، سیاسی، اقتصادی و مدیریت‌ها مشکلات زیادی داریم، مطرح کرد: تمام این مشکلات به شیوه اجرای نادرست برمی‌گردد.
عبادی با اعلام این مطلب که قوانین محترم است و هر کاری که بخواهد به نتیجه برسد باید با قانون به نتیجه برسد، ادامه داد: در شرایطی قرار گرفته‌ایم که از دو سو برای قانون خطرساز هستیم.
در کمین بودن سوءاستفاده‌کنندگان؛ اولین مسیر در خطر بودن قانون
 وی اولین مسیر در خطر بودن قانون را در کمین بودن سوءاستفاده‌کنندگان اعلام کرد و توضیح داد: از رسانه‌های خودی اعلام شد که دریا، صحرا و کوه‌ها را خوردند که متأسفانه این اتفاقات توسط نورچشمی‌ها، آقازاده‌ها و منابع قدرت و ثروت صورت می‌گیرد و نمی‌گذارند قانون اجرا شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی به بالا آوردن ساختمان‌های چندین طبقه و گرفتن امتیازات آب، برق و گاز در اینگونه ساختمان‌ها اشاره کرد و گفت: در زمین‌های قیمتی شمال و تهران و سایر نقاط کشور ساختمان‌ها 20 طبقه بالا می‌آورند و امتیازات آن را اخذ می‌کنند اما چگونه چنین کاری می‌کنند؟
مسیر دوم در خطر بودن قانون؛ عمل نکردن به حداقل‌های قانون
عبادی مطرح کرد: خطر دیگری که قانون را تهدید می‌کند عمل نکردن به حداقل‌هایی است که قانون در جهت آباد کردن زمین، استفاده مردم از زمین و رشد اقتصادی کشور تعیین کرده است.
وی با اشاره به اینکه گزارشات متعددی به دست ما و مسؤولان مربوطه در خصوص قلع و قمع درختان و مابقی امور می‌رسد، مطرح کرد: از یک سو قانون برای آقازاده‌ها آزاد و از یک سو برای مردم محرومی که به نان شب خود درمانده‌اند محدودیت ایجاد می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ادامه داد: متأسفانه در برخی گزارشات دیده شده که حتی به زمین‌هایی که مختص خود شخص و یا آباء و اجدادش بوده و دارای سند است مانع مالک زمین می‌شوند و اجازه هیچ کاری به شخص نمی‌دهند.
عبادی با گلایه از اینکه مانع کاشت دیمه‌زارها و تعمیر بندهای خاکی مالکان زمین می‌شوند و اشجاری که بنا به ادعای آن‌ها 40 سال عمر دارد را قلع و قمع می‌‌کنند، متذکر شد: به جای اینکه جلوی سوءاستفاده کننده‌ها گرفته شود چنین کاری می‌کنند، اینکه اجرای قانون نیست.
از طریق قرائن و شواهد کسب اطلاع و مالکیت زمین‌ها را مشخص کنید
وی با بیان اینکه یک مدیرکل به خوبی می‌تواند این مسائل را بداند، مطرح کرد: مردم روستا، مردمی صادق هستند و چه زحمتی دارد از راه قرائن و شواهد کسب اطلاع کنیم و تشخیص دهیم راست می‌گوید یا دروغ.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اعلام این مطلب که دل مردم از این جهت خون است، اعلام کرد: چه اشکالی دارد در زمین‌هایی که مشکوک است بگوییم این زمین مال دولت ولی شما مجاز به کشت هستید و یا هم ادعای مالکیت زمین را ثابت کنیم.
عبادی با تأکید بر اینکه نباید مردم را نسبت به اسلام بدبین کنیم، مطرح کرد: متأسفانه آبروی اسلام را با سخت‌گیری‌های بیش از حد می‌بریم در صورتی که دین اسلام و قانون چنین نیست.
وی اعلام کرد: در یکی از جلسات برخی از مدیران اعلام کردند که اگر این کار را نکنیم از طریق بازرسی کل کشور مورد مؤاخده قرار می‌گیریم که توسط مدیران بالادستی اعلام شد جاهایی که آثار مالکیت دارد منابع طبیعی نباید ورود یابد که کار به دادگاه و محاکمه کشیده شود.
برخوردهایی که شاید بالادستی‌ها بی‌خبرند/ گلایه از برخوردهای تحکمی و خشن با مردم
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه همه آنچه متعلق به روستا است، روستایی می‌تواند از آن استفاده کند تا در آنجا بماند، ادامه داد: گاهی اوقات برخوردهایی می‌شود که ممکن است بالادستی‌ها خبر نداشته باشند.
وی با ابراز تأسف از اینکه طبق گزارشات رسیده برخی برخوردها تحکمی و خشن است، متذکر شد: باید طوری عمل کنیم که هم آبادانی حاصل و هم جلوی سوءاستفاده‌ها گرفته شود.
وی ائمه جمعه را بهترین ناظر بر اجرای شرعی قوانین منابع طبیعی دانست و خاطرنشان کرد: ائمه جمعه دارای کتاب و فقیه هستند لذا باید بر اساس کتاب و فقه و اخلاق اسلامی عمل کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۰۳۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهادکشاورزی , نماینده ولی فقیه