سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۳
استاندار خراسان‌جنوبی:

صدای کم‌آبی شرق کشور باید به دولت برسد/ دستگاه‌های اجرایی استان زیر ذره‌بین بازرسی استانداری

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه باید صدای کم‌آبی و نیاز آبی محور شرق کشور به دولت برسد، گفت: نیاز آبی سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان‌رضوی و خراسان‌جنوبی ۷۵۰ میلیون مترمکعب آب در سال تعریف شده و به اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان نیاز دارد.
صدای کم‌آبی شرق کشور باید به دولت برسد/ دستگاه‌های اجرایی استان زیر ذره‌بین بازرسی استانداری
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمدمهدی مروج‌الشریعه ظهر امروز شورای اداری خراسان‌جنوبی اظهار داشت: امیدواریم شورای توسعه امنیت پایدار شرق و غرب کشور به سامان برسد و از این فرصت باید نهایت استفاده را کرد.
وی با بیان اینکه نمایندگان استان در جهت خدمت به مردم هماهنگ هستند و از هماهنگی آن‌ها قدردانی می‌شود، گفت: اخیراً مصوبه‌ای ارزشمند در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و این مصوبه بعد از 40 سال برای نخستین بار به تصویب رسیده است.
استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در این مصوبه اختیاراتی به استانداران داده شده است، تصریح کرد: چنانچه واحد سرمایه‌گذاری متقاضی اخذ تسهیلات برای پیشبرد واحد خود باشد و اجرای طرح اشتغال‌زایی داشته باشد و به هر دلیلی طرح در بانکی دچار معضلات شود کارگروه مربوطه مستندات را بررسی می‌کند و اگر دلیل موجهی پیدا نشود با نظر استاندار به بانک مرکزی معرفی می‌شود و بانک مرکزی نیز موظف است که تسهیلات متقاضی را با تأیید استاندار پرداخت کند.
مروج‌الشریعه افزود: باید رفتارها با گردشگرانی که به استان می‌آیند و یا از استان عبور می‌کند به خوبی انجام شود و خدمات خوبی را به گردشگران ارائه کنیم که این خدمات به عنوان خاطره در ذهن مسافران بماند.
وی تصریح کرد: جذب گردشگری به مسئله رقابتی در استان‌ها تبدیل شده و باید به این موضوع عمیق نگاه کنیم، برنامه‌های متنوع و بانشاط برای ایام نوروز در استان اجرا شود.
استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه گردشگران به معنای تولید ثروت و ایجاد اشتغال برای یک نقطه است، ادامه داد: هر چه می‌خواهید روی اسم گردشگران بگذارید اما باید به آن‌ها احترام گذاشته شود و خدمات خوبی ارائه کنیم.
مروج‌الشریعه با بیان اینکه برای یک اقدام مؤثر و ابتکاری در سال 98 باید از ابتدای سال 97 تلاش کنیم و برنامه‌ریزی شود، خاطرنشان کرد: توریست‌ها و گردشگران که در این شرایط وارد کشور می‌شوند به عنوان میهمان هستند و باید قدر میهمانان را بدانیم.
وی با بیان اینکه دفتر بازرسی استانداری تمام دستگاه‌های اجرایی استان را تحت نظر دارد، اظهار کرد: باید نوع رفتارها و کردارهای داخلی و خدمات مورد توجه قرار بگیرد، گاهی مواقع در ارائه خدمات خود دچار غفلت می‌‌‌شویم.
استاندار خراسان‌جنوبی عنوان داشت: باید نواقص در کارها برطرف شود، مردم استان که در تمام صحنه‌ها حضور پررنگی دارند شایسته ارائه بهترین خدمات هستند، اگر مشکل شخصی داریم تنها بین خود و خدای شما است اما آنچه در حاکمیت وظیفه داریم نباید چیزی مانع خدمت به مردم شود.
مروج‌الشریعه با بیان اینکه مردم اولویت نخست دستگاه‌های اجرایی هستند، گفت: آب یکی از مهم‌ترین مسائل استان است و در حال حاضر شورای حفاظتی آب در استان تشکیل شده و امید داریم در سال آینده جلسات منظمی را برگزار کند.
وی افزود: باید در مسئله آب چاره‌اندیشی شود و با توجه محدودیت‌های اقلیمی که وجود دارد باید در حوزه تأمین و مصرف آب تلاش کرد و نه‌تنها باید تولید محصولات استان کم شود بلکه باید بیشتر از گذشته هم باشد.
استاندار خراسان‌جنوبی تصریح کرد: استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان‌رضوی نیز مانند خراسان‌جنوبی با مشکل آب مواجه هستند و باید برای تأمین آب شرق کشور تلاش کنیم.
مروج‌الشریعه عنوان کرد: این سه استان شرق کشور دارای 10 میلیون نفر جمعیت هستند و 7 هزار و 500 واحد صنعتی و معدنی، 8 میلیون رأس دام، 2 میلیون اراضی زیر کشت و بیش از 11 میلیون تن محصول در این سه استان وجود دارد.
وی با بیان اینکه مصرف سالیانه آب شرب در کشور 6 میلیارد مترمکعب است، بیان کرد: باید صدای کم‌آبی و نیاز آبی محور شرق کشور به دولت برسد، نیاز آبی سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان‌رضوی و خراسان‌جنوبی 750 میلیون مترمکعب آب در سال تعریف شده و به اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان نیاز دارد.
استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مطالبه‌گری بخش اشتغال در سال آینده مطالبه‌گری جدی است، گفت: باید اعتبارات سال آینده را به بهترین شکل جذب کنیم و از تمام مردم استان اعم از نخبگان، فرهیختگان، علما، حوزه‌های علمیه، اساتید دانشگاهی، تشکل‌های سیاسی، سمن‌ها و انجمن‌ها هر آنچه برای توسعه و پیشرفت استان ضروری می‌دانند با مدیریت استان در میان بگذارند و مدیریت استان را از تفکرات خود بهره‌مند کنند.
مروج‌الشریعه تصریح کرد: اخیراً در آمارهایی که وجود داشته استان خراسان‌جنوبی بدترین رتبه در پاسخگویی به ارباب‌رجوع و آذربایجان بهترین رتبه در این حوزه داشته است، دستگاه‌های اجرایی باید شاخص‌های خود را بیان کنند و تا جایی که بتوانم از حق مردم استان دفاع می‌کنم.
وی با بیان اینکه اگر موضوعی اعلام می‌شود باید ضابطه‌مند و با روش دقیق باشد، گفت: رسانه ملی زبان گویای مردم در ارائه حل مشکلات است و باید بسیاری از مشکلات با کمک رسانه‌ها حل کنیم.
استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه بسیاری از واحدهای صنعتی و دستگاه‌های اجرایی نکات ایمنی را رعایت نمی‌کنند، افزود: اگر در آتش‌سوزی اخیر کارخانه منیزیت سربیشه آتش‎‌نشانان به موقع ورود نمی‌کردند معلوم نبود چه اتفاقی صورت می‌گرفت.
مروج‌الشریعه با اشاره به استیضاح وزیر کار در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی یکی از وزرای خوب دولت دوازدهم بوده که در 10 ماه اخیر عملکرد خوبی داشته است که نمایندگان مجلس امروز نیز به وی رأی اعتماد دادند.
وی با بیان اینکه استیضاح حق نمایندگان مجلس است و رأی اعتماد نمایندگان به ربیعی مسؤولیت وی را سنگین‌تر می‌کند، افزود: وزیر کار در 10 ماه اخیر به 18 استان کشور سفر کرده و در سفر اخیر خود به خراسان‌جنوبی نیز در حالی که حال نامساعدی داشت به شهرستان‎های استان سفر و مشکلات بررسی کرد، وی نخستین وزیری است که به شهرستان نهبندان و روستای چاهداشی هم سفر کرده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۰۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , استانداری , دولت