سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۴
سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی:

مرغ منجمد در حد نیاز در استان وجود دارد/ اعلام قیمت میو‌ه‌های تنظیم بازار

سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مرغ منجمد در حد نیاز وجود دارد،گفت: به استناد کارگروه ملی کشتارگاه‌های مرغ در استان حق تعطیلی ندارند.
مرغ منجمد در حد نیاز در استان وجود دارد/ اعلام قیمت میو‌ه‌های تنظیم بازار
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حسینی ظهر امروز در شورای اداری خر‌اسان‌جنوبی اظهار داشت: تنظیم بازار نشان می‌دهد عرضه کمتر از تقاضا است که حاکمیت در این شرایط باید ورود پیدا کند و مداخله در این بخش داشته باشند.
وی با بیان اینکه میوه و مواد پروتئینی مورد توجه بیشتر مردم است، گفت: سهم برنج استان اعم از هندی و تایلندی 650 تن بوده که تاکنون 550 تن در نمایشگاه بهاره عرضه شده است.
سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی افزود: همچنین سهم استان از مرغ منجمد 660 تن بوده که 50 درصد آن توزیع و 50 درصد دیگر در حال عرضه است و در زمینه مرغ منجمد مشکلی وجود ندارد.
حسینی تصریح کرد: در سال جاری با کمبود میوه مواجه نیستیم و میوه در استان توزیع می‌شود، در تنظیم بازار استان 600 تن میوه سهم استان است که از این میزان تعداد 200 تن سیب و پرتقال تامسون و والنسیا است.
وی با بیان اینکه قیمت هر کیلو سیب 2 هزار تومان و هر کیلو پرتقال تامسون یک هزار و 500 تومان است، ادامه داد: توزیع میوه در روزهای آینده در خراسان‌جنوبی آغاز می‎‌شود.
سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به عرضه تخم‌مرغ در استان، خاطرنشان کرد: تولید خراسان‌جنوبی در تخم‌مرغ روزانه 25 تن است که پیش از این 11 تن تخم‌مرغ در استان توزیع می‌شد اما در حال حاضر این میزان به 15 تن رسیده است.
حسینی با بیان اینکه میانگین قیمت تخم‌مرغ در استان 15 درصد کمتر از کشور است، اظهار کرد: بیش از 50 درصد استان‌ها نمایشگاه بهاره را برگزار نکردند و طبق توافق با اصناف فروش فوق‌العاده در بازار انجام شده است اما در استان خراسان‌جنوبی نمایشگاه برگزار شد و رقابت خوبی از نظر کمی و کیفی محصولات در داخل وجود داشت.
وی با بیان اینکه مرغ منجمد در حد نیاز وجود دارد، افزود: همچنین به استناد کارگروه ملی کشتارگاه‌های مرغ در استان حق تعطیلی ندارند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۰۳۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نمایشگاه , استانداری