سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰
رئیس اداره تعاون بیرجند خبر داد:

تحقق ۱۰۹ درصدی تعهد اشتغال در بیرجند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیرجند گفت: تعهد اشتغال در شهرستان بیرجند ۱۰۹ درصد تحقق یافته است.
تحقق ۱۰۹ درصدی تعهد اشتغال در بیرجند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، محمد مهدی راستگو صبح سه شنبه در کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان بیرجند اظهار کرد: در سال جاری سهمیه ایجاد اشتغال در بیرجند دو هزار و ۴۷۵ نفر بوده که بین ۲۰ دستگاه تقسیم شده است.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند بیان کرد: بر اساس آمار تاکنون برای دو هزار و ۶۹۷ نفر در شهرستان بیرجند اشتغال‌زایی شده که نشان دهنده تحقق ۱۰۹ درصدی تعهد اشتغال در بیرجند است.
راستگو ادامه داد: همچنین از ابتدای امسال ۳۲۴ فقره مجوز مشاغل خانگی صادر شده است که ۲۵۹ مجوز مربوط به طرح‌های مستقل و تعداد  ۷۵ مجوز نیز مربوط به طرح‌های پشتیبان بوده است.
وی افزود: ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای طرح‌های مستقل و ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال نیز برای طرح‌های پشتیبان اختصاص یافت.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه اعتبارات اشتغال‌زایی نهادهای حمایتی گفت: در این راستا ۹۲ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شد.
راستگو اظهار کرد: از این میزان اعتبار ۷۳ میلیارد و ۱۹۰ میلیون تومان به کمیته امداد و ۱۹ میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان نیز به بهزیستی اختصاص یافت.
حسین دانش رئیس فنی وحرفه ای شهرستان بیرجند نیز در این کارگروه گفت: در راستای مهارت آموزی در محیط ۲۳۰ نفر تعهد داشتیم که ۱۰۰ درصد آن محقق شده است.
وی در زمینه تفکیک کارآموزان مهارت‌آموزی در محیط براساس جنسیت اظهار کرد: از این ۲۳۰ نفر تعداد ۱۰۷ نفر بانوان و ۱۲۳۰ نفر نیز آقایان بوده‌اند.
دانش یادآور شد: ۴۶ نفر در واحدهای صنعتی، ۲۷ نفر در واحدهای خدماتی و مابقی در حوزه کشاورزی مهارت‌آموزی در محیط داشتند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۰۳۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سرمایه‌گذاری , اشتغال