سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۵
مسئول هماهنگی مطالعات آمایش استان‌های منطقه 9 کشور در سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت:

تحقق توسعه پایدار، نیازمند توجه ویژه مسئولان است

مسئول هماهنگی مطالعات آمایش استان‌های منطقه 9 کشور در سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: رسیدن به توسعه پایدار و همه جانبه نیازمند توجه ویژه مسئولان ذیربط در مناطق است .
تحقق توسعه پایدار، نیازمند توجه ویژه مسئولان است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، امیر ثامنی، امروز(22 اسفند)، در نشست هماهنگ سازی مطالعات آمایش استان‌های منطقه 9 کشور در بیرجند، اظهار کرد: تنظیم سند آمایش سرزمینی یک مطالبه همگانی است . 
وی افزود: در ارتباط با سنتز استانی، خراسان‌جنوبی به عنوان اولین استان سند آمایش را به دبیرخانه ارسال کرده اما در مورد آمایش منطقه‌ای هنوز هیچ منطقه‌ای موفق به ارسال سند نشده است . 
مسئول هماهنگی مطالعات آمایش استان‌های منطقه 9 کشور در سازمان مدیریت و برنامه ریزی ادامه داد: در خصوص سند آمایش خراسان‌جنوبی که مورد استقبال مخاطبان در تهران قرار گرفت سعی خواهیم کرد در فروردین ماه 97 جلسه‌ای را در سازمان برای جمع بندی این سند برنامه ریزی کنیم . 
ثامنی اظهار کرد: امیدواریم با جمع بندی در این جلسه و سایر مناطق کشور به پیشبرد مشخص و دارای خروجی مثبت در بحث توسعه منطقه ای برسیم . 
ضرورت توجه به ظرفیت‌های هر استان در سند آمایش 
رضا جمشیدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی نیز در این جلسه با بیان اینکه جمع بندی اطلاعات به تنهایی کفایت نمی‌کند، گفت: جمع بندی اطلاعات در سند آمایش ضروری است اما توجه خاص به ظرفیت‌های هر استان باید مد نظر قرار گیرد . 
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با مجموعه اقداماتی که در بحث سنتز انجام می‌شود ماموریتی که در این زمینه محول شده را به خوبی انجام دهیم. 
 
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۰۳۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سند آمایش , توسعه