سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۲
آیت‌الله مصباح‌یزدی:

افرادی که نسبت به ولی فقیه بی‌مهری می‌کنند تیشه به ریشه خود می‌زنند

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی گفت: بزرگترین سرمایه نظام جمهوری اسلامی نعمت ولایت فقیه است و کسانی که نسبت به این مقام بی‌مهری می‌کنند باید بدانند که تیشه به ریشه خود می‌زنند.
افرادی که نسبت به ولی فقیه بی‌مهری می‌کنند تیشه به ریشه خود می‌زنند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی ظهر امروز در دیدار با حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به لزوم بهره‌مندی از نعمت‌های موجود در جامعه، اظهار کرد: خداوند تمام نعمت‌ها را به یک نفر اعطا نکرده است و به همین دلیل انسان نیازمند برقراری ارتباط با دیگران و استفاده از تجربیات و رهنمودهای آن‌ها است.
وی با بیان اینکه آسیب‌ها و اشتباهات دیگران را نیز باید شناسایی کنیم تا در مقابله با آن‌ها موفق شویم، مطرح کرد: نخستین شرط موفقیت و سعادتمندی انسان شناخت احکام اسلام در مسائل اجتماعی و عمل به این احکام است.
وی با اشاره به اینکه ذات انسان ترکیبی از تمایل به خیر و شر است، عنوان کرد: خودخواهی، حسدورزی و برتری طلبی از زمان حضرت آدم وجود داشته و هیچ زمانی از بین نخواهد رفت چراکه خداوند با همین صفات انسان‌ها را امتحان می‌کند.
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی با بیان اینکه انسان برای تکامل آفریده شده است، خاطرنشان کرد: در طول تاریخ هیچ زمانی وجود نداشته که تمام خیر و یا تمام شر در جهان حاکم باشد همان‌طور که در زمان امام حسین(ع) که تمام خیر و خوبی بودند یزیدیان نیز وجود داشتند.
آیت‌الله مصباح‌یزدی با اشاره به اینکه انسان برای پیشرفت باید در امتحان‌های الهی پیروز شود، تصریح کرد: معرفت و شناخت نسبت به احکام برای پیشرفت انسان کافی نیست زیرا شیطان که قبل از آفرینش انسان جزو فرشتگان خداوند بود از تمام غیر معصومین عالم‌تر و آگاه‌تر است ولی به موفقیت و سعادت نخواهد رسید.
وی با بیان اینکه عمل به احکام انسان را در مسیر سعادتمندی قرار می‌دهد، یادآور شد: در طول تاریخ اسلام افرادی که راز شیعه بودن و توسل به اهل بیت(ع) را بهتر از دیگران درک کردند موفق‌تر بودند؛ مردم مسلمان جمهوری اسلامی که از نعمت ولایت بهره‌مند هستند عمده احکام الهی را شناخته و بخشی از مسیر سعادتمندی را پیموده‌اند.
رئیس مرکز آموزشی و پژوهشی امام خمینی با اشاره به لزوم خودسازی برای موفقیت، بیان کرد: نعمت ولایت یک نعمت خاص و ویژه است که کسانی که آن را شناخته و درک کرده‌اند موفق و کسانی که از آن بهره‌ نمی‌برند ناکام هستند.
وی ادامه داد: افراد بسیاری در راستای بیداری اسلامی تلاش کرده و از جان و مال خود گذشتند که امروزه حاصل و ثمره تلاش آن‌ها را در کشورهایی مانند مصر، عراق و سوریه مشاهده می‌کنیم.
آیت‌الله مصباح‌یزدی با بیان اینکه نبود ولی فقیه در سایر کشورها موجب عدم موفقیت آن‌ها شده است، اضافه کرد: بزرگترین سرمایه نظام جمهوری اسلامی نعمت ولایت فقیه است و کسانی که نسبت به این مقام بی‌مهری می‌کنند باید بدانند که تیشه به ریشه خود می‌زنند.
وی با اشاره به اینکه برنامه جمهوری اسلامی باید بر اساس توسعه معرفت شکل بگیرد، افزود: متاسفانه امروزه در برخی از مراکز حساس هنوز افرادی وجود دارند که مسئله ولایت ولی فقیه را از نظر فقهی و علمی را درک نکرده‌اند.
آیت الله مصباح یزدی با بیان اینکه گسترش فضای مجازی و تکنولوژی رسانه‌ای شرایط نامطلوبی را در جامعه به وجود آورده است، اظهار کرد: در زمان گذشته جوانان از شنیدن برخی از مسائل خجالت‌زده می‌شدند ولی متاسفانه امروزه برخی از جوانان درحال عمل به این مسائل هستند که به یکی از مشکلات عمده جامعه تبدیل شده است.
وی با اشاره به اینکه مسائل بی‌حجابی در جامعه یکی از بزرگترین آسیب‌های امروزه است، عنوان کرد: برخی از صحنه‌هایی که امروزه در جامعه مشاهده می‌شود با جامعه اسلامی تناقض داشته و بیشتر به جامعه کفر شباهت دارد.
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی با بیان اینکه روحانیت باید در مقابله با این آسیب‌ها تاثیرگذار باشد، مطرح کرد: متاسفانه امروزه افرادی که دارای تقوا و معرفت هستند اگر بتوانند و بانک‌ها اجازه دهند از خوردن مال حرام و ربا جلوگیری خواهند کرد و هیچ‌گونه تاثیری در مقابل دیگران نخواهند داشت.
آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به اینکه اگر روحیه شهادت طلبی و تاثیرگذاری روی مردم نبود انقلاب شکل نمی‌گرفت، ادامه داد: مقام معظم رهبری اعتقاد دارند که خطر امروزه جامعه ما ارتجاع به زمان قبل از انقلاب است و همه باید در این زمینه هوشیار باشند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۰۴۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ولی فقیه , سپاه