چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۱
دبیر ستاد خدمات سفرهای نوروزی خراسان جنوبی گفت:

خراسان جنوبی، ظرفیت پذیرایی از 150 هزار گردشگر در روز

خراسان جنوبی در تعطیلات نوروز 97، ظرفیت پذیرایی و اسکان روزانه ی، 150 هزار نفر از هموطنان را دارد.
خراسان جنوبی، ظرفیت پذیرایی از 150 هزار گردشگر در روز
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دبیر ستاد خدمات سفرهای نوروزی خراسان جنوبی گفت: اینگردشگران در کمپ‌ها، هتل‌ها، مسافرخانه ها، زائرسراهای بقاع متبرکه، مدارس، خوابگاه‌های دانشجویی و مهمان سراهای ادارات اسکان داده می شوند.
رمضانی افزود: با راه اندازی 22 اقامتگاه بومگردی نیز امسال 650 نفر به ظرفیت اقامت استان اضافه شده است تا شیوه های پذیرایی سنتی، انواع غذاهای محلی و تنقلات بومی را معرفی می کنند.
وی از افزایش 2 برابری بازارچه های صنایع دستی در نوروز 97 خبر داد و افزود: در 25 بازارچه با 300 غرفه، سوغات و صنایع دستی خراسان جنوبی به گردشگران عرضه می شود.
دبیر ستاد خدمات سفرهای نوروزی استان، تجهیز و آماده باش 42 پایگاه راهداری، 60 پایگاه هلال احمر، 91 پایگاه اورژانس، 42 پایگاه انتظامی ،34 دفتر بیمه و 23 پایگاه امداد خودرو را بصورت شبانه روزی در محورهای استان از دیگر تمهیدات ستاد خدمات سفرهای نوروزی برشمرد.
رمضانی با اشاره به کسب مقام دوم خراسان جنوبی در کشور به لحاظ خدمات سفر به مسافران نوروزی در نوروز 96 ابرازامیدواری کرد این استان در نوروز 97 به جایگاه اول ارتقاء یابد.
وی با بیان اینکه وجود بیش از 140 بنای تاریخی ارزشمند، 19 موزه و همچنین جاذبه های کویری، خراسان جنوبی را به استانی بکر برای گردشگری تبدیل کرده است، به هم استانیها توصیه کرد بعنوان سفیر فرهنگی خراسان جنوبی، از گردشگران نوروزی پذیرایی کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۰۶۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نوروز , گردشگری