پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۸
در دومین روز از همایش منطقه‌ای ظرفیت‌های گردشگری و توسعه شهرستان فردوس؛

عملیات اجرایی ۲۸ طرح گردشگری با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان در فردوس آغاز شد

در دومین روز از همایش منطقه‌ای ظرفیت‌های گردشگری و توسعه شهرستان فردوس با حضور مسئولان، عملیات اجرایی ۲۸ طرح گردشگری در شهرستان فردوس آغاز شد.
عملیات اجرایی ۲۸ طرح گردشگری با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان در فردوس آغاز شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، صبح امروز در دومین روز از همایش منطقه‌ای ظرفیت‌های گردشگری و توسعه شهرستان فردوس با حضور مسئولان، عملیات اجرایی 28 طرح گردشگری در شهرستان فردوس آغاز شد.
این طرح‌ها شامل اقامتگاه بوم‌گردی، سفره خانه سنتی، مجتمع خدماتی رفاهی و کارگاه سنگ‌های نیمه قیمتی و قیمتی است که در شهر تاریخی تون و نقاط مختلف شهرستان فردوس در مجموع با اعتبار 10 میلیارد تومان احداث خواهد شد.
در ادامه نمایشگاه نوروزگاه در حاشیه پارک گردشگری تون نیز افتتاح شد.

در غرفه‌های مختلف این نمایشگاه که تا اتمام تعطیلات نورزوی دایر خواهد بود انواع غذاهای سنتی، شیرینی، صنایع دستی و سوغات فردوس به مسافران عرضه خواهد شد.
شرکت‌کنندگان از سیاه چادرهای عشایری و پخت نان محلی که با هدف عرضه لبنیات و نان مرغوب محلی به مردم و مسافران در پارک گردشگری تون راه‌اندازی شده بازدید کردند.

در این مراسم دانش آموزان سنت "چولی قزک" که در گذشته مردم فردوس برای درخواست باران رحمت الهی از خداوند برگزار می‌کردند اجرا شد.
شرکت‌کنندگان در همایش منطقه‌ای ظرفیت‌های گردشگری و توسعه فردوس از مسجد جامع قدیم، بارگاه امامزادگان، موزه مردم‌شناسی و روستای گستج نیز بازدید کردند و به تماشای سنت‌های فراموش شده فردوس مانند مکتب خانه، عروس‌کشان و تغز بران و بازی‌های بومی محلی که توسط دانش آموزان بازسازی شده بود نشستند.
مراسم اختتامیه همایش نیز امشب برگزار خواهد شد.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۱۶۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نمایشگاه , گردشگری