يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۸
کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی خبر داد

ادامه فعالیت سامانه بارشی در خراسان‌جنوبی/کاهش محسوس دمای هوا از امروز

کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی گفت: برای 24 ساعت آینده ادامه فعالیت سامانه بارشی و پدیده وزش تندباد و رگبار شدید باران را در استان خواهیم داشت.
ادامه فعالیت سامانه بارشی در خراسان‌جنوبی/کاهش محسوس دمای هوا از امروز
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، جواد نخعی اظهار داشت: برای 24 ساعت آینده ادامه فعالیت سامانه بارشی و پدیده وزش تندباد و رگبار شدید باران را در استان خواهیم داشت.
وی افزود: فعالیت این سامانه در ساعات بعدازظهر امروز تا فردا ظهر بیشتر خواهد شد.
کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: با توجه به حجم بارش‌ها امکان سیلابی شدن مسیل‌ها و وقوع رواناب در نیمه شمالی، شمال غربی، شمال شرق و تا حدودی مرکز استان وجود دارد.
نخعی بیان کرد: طی امروز و فردا دمای هوا کاهش قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت و پیش‌بینی کاهش 8 درجه‌ای دما وجود دارد.
وی به میزان بارندگی‌ها طی 24 ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: میزان بارندگی در عشق‌آباد طبس 17 میلی‌متر، دیهوک و فردوس پنج میلی‌متر، کریموی سرایان 11 میلی‌متر، پیرحاجات طبس 12 میلی‌متر، فتح‌آباد فردوس و ارسک شش میلی‌متر، طبس و سه‌قلعه سه میلی‌متر، سرایان چهار میلی‌متر، بشرویه پنج میلی‌متر، سرایان چهار میلی‌متر، قاین دو میلی‌متر و حاجی‌آباد زیرکوه و زهان کمتر از یک میلی‌متر بوده است.
کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در 24 ساعت گذشته سربیشه با دمای پنج درجه بالای صفر سردترین و حاجی‌آباد زیرکوه و نهبندان با 26 درجه بالای صفر گرم‌ترین شهرهای استان بوده‌اند.
نخعی ادامه داد: کمینه دمای هوای بیرجند در 24 ساعت گذشته 9 درجه بالای صفر و بیشینه آن 23 درجه بالای صفر بوده است.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۲۴۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هواشناسی , بارندگی