دوشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۱
رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت:

منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی موتور محرک توسعه اقتصادی استان است

رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت: منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی نیز به عنوان یکی از قابلیت‌ها و توانمندی‌های استان و موتور محرک توسعه اقتصادی این استان است
منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی موتور محرک توسعه اقتصادی استان است
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، مرتضی صفدری‌زاده با تشریح حضور ارزشمند و دستاوردهای حاصل شده در نمایشگاه نوروزگاه مشهد اظهار داشت: خراسان جنوبی در یک پاویون اختصاصی توانست در نمایشگاه نوروزگاه ایرانیان سال 97 به صورت قدرتمند ظاهر شود.
وی افزود: سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی نیز تلاش می‌کند بتواند در قالب جذب سرمایه گذار، نگاه‌های ویژه سرمایه گذاران به استان، مزیت‌های خاص منطقه ویژه اقتصادی و معرفی شرکت‌های فعال در منطقه و مزیت‌های قانونی و مالیاتی و گمرکی استان را معرفی کند .
وی خاطرنشان کرد: حضور در نمایشگاهها می‌تواند کمک کند تا بعد توسعه‌ای استان به عنوان یک اصل در نظر گرفته شود و در این نمایشگاه‌ها حضور سازمان منطقه ویژه اقتصادی می‌تواند برای جلب نگاه‌های مردم ایران موثر باشد.
رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی گفت : این منطقه با توجه به مزایای مالی سرمایه گذاری خاص خود از قبیل معافیت های گمرکی و مالیاتی و نبود بروکراسی اداری و تسهیل امر سرمایه گذاری و تولید می تواند در راستای شعار سال 97 که توسط مقام معظم رهبری به حمایت از کالای ایرانی مزین گردیده نقش آفرینی نماید و بستری مناسب برای تقویت تولیدات داخلی باشد.
صفدری‌زاده اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون منطقه ویژه اقتصادی توانسته است با 37 مورد صنعتی عقد قراداد داشته باشد و حدود 12 واحد سرمایه گذاری به بهره‌برداری رسیده و سایر واحدها نیز در حال اتمام است.
رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت: با توجه به رسالت منطقه ویژه اقتصادی که کمک به توسعه صادرات و انتقال تکنولوژی است واحدهای صنعتی که بتوانند تکنولوژی‌های نوین را وارد ایران کنند مورد استقبال بیشتری قرار گرفته‌اند.
وی اظهار داشت: با وجود اینکه چندماهی از عملیاتی شدن قطعه منفصله مرز نمی‌گذرد توانسته‌ایم حجم قابل توجهی از کالاهایی را که از ایران به افغانستان صادر می‌شود را به خود اختصاص دهیم و آینده بسیار روشنی متوجه استان است.
رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی به عنوان یکی از موتورهای محرک توسعه استان توانسته است تاکنون نقش خود را به خوبی ایفا کند گفت: امید است در آینده نزدیک با کمک همه اعضا و اجزای دخیل در توسعه، منطقه ویژه اقتصادی بهتر از گذشته به فعالیت خود ادامه دهد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۵۱۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نمایشگاه , منطقه ویژه اقتصادی