چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۱
مدیرکل هواشناسی استان خراسان جنوبی گفت:

خراسان جنوبی به لحاظ کاهش بارندگی هجدهمین استان کشور است

مدیرکل هواشناسی استان خراسان جنوبی گفت: این استان به لحاظ میزان بارندگی ها از آغاز سال زارعی جاری تاکنون، هجدهمین استان کشور است و ۱۳ استان کشور در شرایط بدتری نسبت به خراسان جنوبی قرار دارند.
خراسان جنوبی به لحاظ کاهش بارندگی هجدهمین استان کشور است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، علیرضا خندان رو با اشاره به اینکه میانگین بارش ها در خراسان جنوبی از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون، 51 میلیمتر بوده است اظهار داشت: این میزان بارندگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 37 درصد کاهش داشته است.
وی با بیان اینکه میانگین بارش ها در مدت مشابه پارسال 81 میلیمتر و در دراز مدت 97 میلیمتر بوده است گفت: کمترین بارندگی ها نیز مربوط به شهرستان نهبندان با 14 میلیمتر است که 77 درصد کاهش دارد.
مدیرکل هواشناسی استان خراسان جنوبی افزود: بارندگی های سال زراعی جاری در شهرستان طبس 74 میلیمتر ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از یک برابر افزایش دارد و در بقیه شهرستانها با کاهش بارندگی روبه‌رو هستیم.
وی بیان کرد:  از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون، میانگین بارش ها در سرایان با کاهش 62 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال 41 میلیمتر، خوسف با 60 درصد کاهش 32 میلیمتر، سربیشه با 58 درصد کاهش 66 میلیمتر، درمیان با 57 درصد کاهش 24 میلمتر، قاین با 50 درصد کاهش 68 میلیمتر، بیرجند با 48 درصد کاهش 44 میلیمتر، فردوس با 40 درصد کاهش 68 میلیمتر، زیرکوه با 27 درصد کاهش 83 میلیمتر و بشرویه با 11 درصد کاهش 51 میلیمتر ثبت شده است.
مدیرکل هواشناسی استان خراسان جنوبی گفت:  این استان هجدهمین استان کشور به لحاظ میزان بارندگی ها از آغاز سال زارعی جاری است و 13 استان کشور در شرایط بدتری نسبت به خراسان جنوبی قرار دارند.
خندان رو  با بیان اینکه سال زراعی از مهر هر سال آغاز  و تا 31 شهریور سال بعد ادامه می یابد پیش بینی کرد: بهار امسال نیز بارش‌ها در خراسان جنوبی نسبت به دراز مدت کمتر باشد.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۵۷۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هواشناسی , بارندگی