پنجشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان جنوبی:

انعقاد تفاهم نامه با سرمایه گذاران داخلی و خارجی/حامی تولید باشیم

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان جنوبی از انعقاد تفاهم نامه با سرمایه گذاران داخلی و خارجی در حوزه تولیدات داخلی استان خبر داد و گفت: همه باید حمایت گر تولید کننده باشند.
انعقاد تفاهم نامه با سرمایه گذاران داخلی و خارجی/حامی تولید باشیم
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی اخلاقی پور صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نوروزگاه ایران در مشهد بیان کرد: حضور خراسان جنوبی در این نمایشگاه نقش بسیار ارزنده ای در معرفی تولیدکنندگان داشت.
وی معرفی محصولات استان را یکی از  اهداف برگزاری این نمایشگاه دانست و گفت: خراسان جنوبی نباید در نگاه دیگران تنها منطقه ای محروم شرقی باشد بلکه باید توانمندی ها نیز معرفی شود.
اخلاقی پور با بیان اینکه این استان با داشتن جاذبه ها و ظرفیت ها می تواند جایگاه خود را در سطح جهان پیدا کند، اظهار کرد: در نمایشگاه نوروزی مشهد پتانسیل های بالای خراسان جنوبی به اثبات رسید.
وی انسجام بخشی به تولیدکنندگان را از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه دانست و افزود: تعامل مثبت و سازنده تولیدکنندگان نیز از دیگر اهداف شرکت در این نمایشگاه بود.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان جنوبی بیان کرد: پیوستن خراسان جنوبی به اقیانوس آبی تجارت از مهم ترین اهداف شرکت در این نمایشگاه بود.
وی با بیان اینکه در این نمایشگاه پرچم صنایع دستی خراسان جنوبی در پایتخت معنوی ایران به اهتزاز درآمد، گفت: امید است بتوانیم با شرکت در نمایشگاه های خارجی بیش از این پتانسیل های استان را معرفی کنیم.
عرضه ترکیبات عناب برای اولین بار در استان
اخلاقی پور با اشاره به ظرفیت های بالای استان در تولید محصولات با کیفیت و دارای خلاقیت بیان کرد: برای اولین بار در این استان، عناب با ترکیبات جدید مانند حبه در بازار عرضه شد.
وی با بیان اینکه عرضه نوشیدنی طبیعی و ارگانیک زرشک و زعفران برای اولین بار از خراسان جنوبی آغاز شد، گفت: ارائه روغن کنجد و سایر محصولات ارگانیک از دیگر امتیازات خراسان جنوبی در این نمایشگاه بود.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان جنوبی بیان کرد: خراسان جنوبی با ۱۷۹ غرفه، ۱۳۰ حرفه در فضای چهار هزار و ۴۰۰ متر از این نمایشگاه به معرفی محصولات پرداخت.
وی با اشاره به حوله های دستبافت خراسان جنوبی بیان کرد: برای عرضه حوله دستبافت اشتان به عنوان لباس احرام پیگیری می شود.
اخلاقی پور با بیان اینکه در حاشیه نمایشگاه انواع محصولات غذایی و خشکبار عرضه شد، افزود: انواع عرقیجات، محصولات لبنی شتر و انواع سنگ های زینتی از دیگر محصولات موجود در نمایشگاه بود.
تلاش برای ثبت فرش ریزماهی در فهرست جهانی
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان جنوبی با اشاره به فرش دستبافت استان بیان کرد: برای ثبت فرش ریزماهی در فهرست جهانی تلاش می شود.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی در کشور در تولید سنگ های قیمتی و زینتی بی نظیر است، افزود: حلقه تولید تا بازار مصرف سنگ ادامه ندارد بنابراین این محصول آنگونه که باید به جایگاه خود نرسیده است.
اخلاقی پور از انعقاد تفاهم نامه با سرمایه گذاران داخلی و خارجی در حاشیه نمایشگاه خبر داد و گفت: برای عرضه این توانمندی ها در اروپا نیز مذاکراتی انجام شده است.
وی بیان کرد: با بیان اینکه دو گروه از عمان از این نمایشگاه بازدید داشتند، گفت: با یک گروه تفاهم نامه ای مبنی بر ایجاد نمایشگاه در عمان امضا شد.
اخلاقی پور ادامه داد: همچنین با تجار اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین مذاکراتی انجام شد تا نمایشگاهی را در چین برگزار کنیم.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان جنوبی بیان کرد: تولیدکنندگانی که در این نمایشگاه شرکت کرده اند در اتاق بازرگانی عضو شده و دارای شناسنامه می شوند.
وی ادامه داد: همچنین از بانک ها خواستاریم برای پرداخت تسهیلات به این تولیدکنندگان حداقل وثایق  را در اختیار بگذارند.
فروش ۸۰۰ میلیون تومان محصول در نمایشگاه
اخلاقی پور با بیان اینکه هدف از شرکت در نمایشگاه، فروش محصول نبود، اظهار کرد: علی رغم این، توانستیم ۸۰۰ میلیون تومان از محصولات استان را به فروش رسانده و سفارش های زیادی را پذیرا باشیم.
وی با اشاره به شعار سال جاری بیان کرد: اگر قرار است شعار سال محقق شود باید رویکرد بانک ها، دستگاه ها و مؤسسات اقتصادی به تولید ملی، نگاهی حمایت گرایانه باشد.
اخلاقی پور با بیان اینکه با نگاه چالش گرایانه به تولید، شعار محقق نمی شود، افزود: عوض کردن این نگاه و رویکرد با برگزاری جلسه و همایش حاصل نمی شود بلکه باید ضوابط نیز اصلاح شود.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان جنوبی ادامه داد: اگر ضوابط دست و پاگیر ملاک ارزیابی نباشد، قانون دست تولیدکنندگان را می گیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۶۱۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نمایشگاه , سرمایه‌گذاری‌