شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲
معاون اداره کل راهداری خراسان‌جنوبی خبر داد

سفر روزانه بیش از ۸۲ هزار مسافر به خراسان‌جنوبی در ایام نوروز / ثبت بیش از ۵ هزار تخلف

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت: روزانه بیش از ۸۲ هزار مسافر با ناوگان عمومی و وسیله شخصی در ایام نوروز به استان سفر کردند.
سفر روزانه بیش از ۸۲ هزار مسافر به خراسان‌جنوبی در ایام نوروز / ثبت بیش از ۵ هزار تخلف
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، کاظم قلاسی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روزانه بیش از ۸۲ هزار مسافر با ناوگان عمومی و وسیله شخصی در ایام نوروز به استان سفر کردند.
وی افزود: از 23 اسفند گذشته تا پایان 15 فروردین امسال بیش از ۵ هزار تخلف سرعت به‌وسیله سامانه‌های ثبت تخلف اداره کل ثبت و به پلیس‌راه استان اعلام شد.
معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی عنوان داشت: بیشترین تخلفات سرعت در تعطیلات نوروزی به ترتیب در روزهای 25 و 26 اسفندماه بیش از 800 تخلف و در 14 و 15 فروردین‌ماه بیش از 600 تخلف روی داده است.
قلاسی بیان کرد: طی این مدت بیش از سه هزار و 600 تردد در کل محورهای مواصلاتی استان در سامانه‌های ثبت تردد استان ثبت شده است که به ترتیب محورهای مود- بیرجند، آرین‌شهر- بیرجند و آرین‌شهر- قاین بیشترین رفت‌وآمد خودرویی را داشته‌اند.
وی از وجود 34 سامانه ثبت تخلف فعال با قابلیت ثبت سرعت متوسط در خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: روزانه بیش از 82 هزار مسافر با ناوگان عمومی و وسیله شخصی در تعطیلات نوروزی به استان وارد می‌شوند و تا پایان 15 فروردین‌ماه مجموع مسافران ورودی به استان بیش از 1 میلیون و 804 هزار نفر شده است.
معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی با بیان اینکه سال‌های گذشته سرعت لحظه‌ای دوربین‌های فوق فعال بوده است، افزود: از ابتدای آذرماه سال جاری نیز کلیه سیستم‌های ثبت سرعت متوسط در استان فعال و راه‌اندازی گردیده است.
قلاسی با بیان این موضوع اعلام داشت: ایمنی یک مفهوم بسیار وسیع و چندوجهی است و ما در هر حدی که اعتبار داشته می‌توانیم ایمنی راه را ارتقاء دهیم چون هدف ما توسعه ایمنی است و نبایستی از ایمنی خودرو به‌ویژه کاربران راه‌ها و ضرورت پرهیز از رانندگی پرخطر غفلت نمود.
وی افزود: بنابراین هوشمندی رانندگان در راه‌ها بسیار ضروری است و افزایش تصادفات فوتی از نوع واژگونی نشان‌دهنده عدم توجه رانندگان به استراحت مناسب در طول راه‌هاست.
معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی عنوان داشت: تعداد این سامانه‌ها به زودی به تعداد 70 سامانه خواهد رسید به طوریکه 80 درصد راه‌های اصلی استان تحت نظارت دوربین‌های ثبت تخلفات کنترل سرعت قرار خواهد گرفت.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۶۵۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , راهداری , پلیس‌راه