شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۳
تا 15 فروردین ماه؛

ثبت بیش از 5000 تخلف سرعت در راه ها خراسان‌جنوبی

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت: طی ایام نوروز بیش از ۵ هزار تخلف سرعت بوسیله سامانه‌های ثبت تخلف اداره حمل و نقل ثبت شد.
ثبت بیش از 5000 تخلف سرعت در راه ها خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، کاظم قلاسی اظهارکرد: از23 اسفند گذشته تا پایان 15 فروردین امسال بیش از  ۵ هزار تخلف سرعت بوسیله سامانه‌های ثبت تخلف اداره کل ثبت و به پلیس‌راه استان اعلام شد.
وی افزود : بیشترین تخلفات سرعت در تعطیلات نوروزی به ترتیب در روزهای 25 و 26 اسفندماه بیش از 800 تخلف، 14 و 15 فروردین ماه بیش از 600 تخلف روی داده است.
معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی بیان کرد: طی این مدت بیش از 3600 تردد در تمام محورهای مواصلاتی استان در سامانه‌های ثبت تردد استان ثبت شده است که به ترتیب محورهای (مود- بیرجند، آرین شهر- بیرجند و آرین شهر- قاین) بیشترین رفت و آمد خودرویی را داشته‌اند.
قلاسی از وجود 34  سامانه ثبت تخلف فعال با قابلیت ثبت سرعت متوسط در خراسان‌جنوبی خبرداد و گفت: روزانه بیش از 82 هزار مسافر (با ناوگان عمومی و وسیله شخصی) در تعطیلات نوروزی به استان وارد  و تا پایان 15 فروردین ماه مجموع مسافران ورودی به استان بیش از 1 میلیون و 804 هزار نفر شده است .
وی با توجه به اینکه سنوات گذشته سرعت لحظه‌ای دوربین‌های فوق فعال بوده است، افزود: از ابتدای آذرماه سال جاری نیز تمامی سیستم‌های ثبت سرعت متوسط در استان فعال و راه‌اندازی شده است.
معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی یادآور شد: ایمنی یک مفهوم بسیار وسیع و چند وجهی است و ما در هر حدی که اعتبار داشته می‌توانیم ایمنی راه را ارتقاء دهیم چون هدف ما توسعه ایمنی است، نباید از ایمنی خودرو بویژه کاربران راه‌ها و ضرورت پرهیز از رانندگی پر خطر غفلت کرد.
وی تصریح کرد: بنابراین هوشمندی رانندگان در راه‌ها بسیار ضروری است و افزایش تصادفات فوتی از نوع واژگونی نشان دهنده عدم توجه رانندگان به استراحت مناسب در طول راه‌ها است.
قلاسی خاطر نشان کرد: تعداد این سامانه‌ها به زودی به تعداد 70 سامانه خواهد رسید به طوریکه 80 درصد راه‌های اصلی استان تحت نظارت دوربین های ثبت تخلفات کنترل سرعت قرار خواهد گرفت.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۶۸۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , راهداری , پلیس‌راه