يکشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۷
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت:

۴۵ هزار هکتار از اراضی خراسان جنوبی زیر کشت غلات است

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال ۸۰ هکتار چغندر قند در استان کشت می‌شود گفت: در حال حاضر ۴۵ هزار هکتار از اراضی خراسان جنوبی زیر کشت غلات است.
۴۵ هزار هکتار از اراضی خراسان جنوبی زیر کشت غلات است
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، مهدی عصمتی‌پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: در حال حاضر 110 دستگاه کمباین برای برداشت غلات در خراسان جنوبی نیاز است که 60 دستگاه مهاجر باید از استان‌های دیگر وارد استان شوند.
وی افزود: در حال حاضر 45 هزار هکتار سطح زیرکشت غلات در خراسان جنوبی وجود دارد افزود: سال گذشته حدود 40 هکتار کشت نشائی چغندر قند را در خراسان جنوبی داشتیم.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: برداشت غلات مانند گندم، کلزا و کشت بهاره آغاز شده و طبق برنامه ابلاغی کشت چغندر قند امسال 80 هکتار کشت می‌شود.
عصمتی‌پور با بیان اینکه در کشت‌های نشائی چغندر قند تنک‌کاری، مبارزه علف‌های هرز و سم پاشی را نداریم افزود: شهرستان‌های طبس و نهبندان شرایط خوبی برای کشت پاییزه دارند.
افزایش 10 درصدی تنوع و کمیت کالاهای توزیعی تنظیم بازار در نوروز
مدیر بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این نشست اظهار داشت: طرح نظیم بازار هر ساله از 25 اسفندماه آغاز می‌شود اما در سال گذشته این طرح از دهه فجر آغاز و تا 15 فروردین ماه ادامه داشت.
بیجاری با بیان اینکه در سال 96 با برنامه‌ریزی‌های انجام شده حجم ذخیره سازی خوبی را انجام دادیم، افزود: در میوه شب عید که شامل سیب و پرتقال بود با توجه به تقاضا حدود 234 تن سیب، 220 تن پرتقال تامسون شمال و 200 تن والنسیای جنوب توزیع شد.
مدیر بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: 660 تن سهمیه توزیع مرغ منجمد در استان خراسان جنوبی را داشیم که تمامی آنها توزیع شد و در واقع طرح تنظیم بازار عید از مهمترین طرح‌های تنظیم بازار بوده که نیازمند کنترل و نظارت است.
بیجاری با بیان اینکه در این مدت 576 تن برنج توزیع شد افزود: 350 تن سهمیه شکر برای خراسان جنوبی در نظر گرفته شد که با توجه به نبود تقاضا توزیع نشد و در حال حاضر موجود و آماده عرضه است.
وی از توزیع 40 تن گوشت قرمز منجد در استان خبر داد و اظهار داشت: سهمیه امسال خراسان جنوبی درباره مرغ منجد 660 تن بود که توزیع و کالاهای توزیعی در طرح تنظیم بازار نوروز امسال نسبت به سال گذشته از نظر تنوع و کمیت 10 درصد افزایش داشته است.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۷۰۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , غلات , جهاد کشاورزی